23 Het 350-jarig bestaan van de (Ned. Herv.) dorpskerk en van de dorpskern te Bloemendaal herdacht. 24 De Haarlemse filmproducente cilia van dijk neemt in Hollywood een Oscar in ontvangst namens regisseur borge RING voor diens animatiefilm Anna en Bella. De Haarlemse huisarts w. h. brouwer (75)-veertig jaar gepractiseerd tot 1976-in Varese (It.) overleden. 27 De 32-ste lichting Haarlemse Bloemenmeisjes presen teert zich in de Peter Cuyper Taverne. APr'l 1 H R hellinga directeur postdistrict Haarlem als opvol ger van j. den boer. 3 Onbekenden plegen een overval op de Nutsspaarbank aan het Marnixplein en gaan er met enkele duizenden guldens vandoor. 4 Restauratie Amsterdamse Poort voltooid. Kosten ƒ1,4 miljoen. Drs. d c. monté, oud-rector van het Schoter Lyceum (v/h Lorentzlyceum) onderscheiden met het Ver- dienstkreuz Erster Klasse van de Verdienstorden der Bundesrepublik Deutschland. Broeder gabriël lansbergen van St. Joannes de Deo vijftig jaar kloosterling. 5 Regionale koordagen in het concertgebouw, georgani seerd door de Koninklijke Bond van Zang- en Orato riumverenigingen. 6 Directeur mr. p. a. schaafsma van het Provinciaal Zie kenhuis te Santpoort met ingang van 1 augustus be noemd tot directeur van de Sociale Verzekeringsbank te Amsterdam. 8 Minister brinkman (wvc) koopt in Teylersmuseum de eerste zomerpostzegels 1986. 11 In de remise aan de Leidsevaart wordt het bedrijfsmu seum van de nzh geopend. Er verschijnt een boekje 'Van Zomerhuis tot Blauwe Tram'. Mevrouw l. j. c. opdam krijgt door wethouder leni van son de zilveren medaille Oranje Nassau opgespeld bij het eeuwfeest van de gymnastiek- en sportvereniging Concordia, waarvan zij secretaresse is. 12 Stadsarcheoloog maarten poldermans benoemd in de Rijkscommissie voor het Oudheidkundig Bodemonder zoek als adviseur van de minister van wvc. Hij blijft in gemeentelijke dienst. p. visser (62) overleden, voorzitter Hout- en Bouwbond van het cnv, afdeling Haarlem. a. c. a. bussing bij afscheid als bestuurslid van de Haar lemse afdeling van de Katholieke Bond van Ouderen onderscheiden met de gouden bondsspeld. 276

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1986 | | pagina 278