w. m. baars (79) overleden, oprichter van het gelijk namige verhuisbedrijf. 13 Museumweekeinde in Haarlem trekt duizenden be langstellenden. Pastoor j. chr. vanderstadt te Bennebroek 25 jaar priester. 17 Op initiatief van het weekblad De Koerier worden mo numenten op/aan de Grote Markt in het licht van schijnwerpers gezet. Honderden Haarlemmers wonen het schouwspel bij. Uit een onderzoek blijkt, dat Haarlem-na Amster dam (1) en Leiden (2)-de derde plaats inneemt op de ranglijst van slachtoffers van de kleine criminaliteit. 22 Bij een roofoverval op een bijkantoor van de Rabo bank aan de Zijlweg wordt ruim een ton buitgemaakt. 23 freek visser veertig jaar werkzaam bij de Werkplaats tot herstel van Antiek Textiel. Ter gelegenheid van zijn vijftigjarig bestaan houdt de Economisch Technologische Dienst van de provincie Noord-Holland in een tent aan de Paviljoenslaan een bijeenkomst welke door minister winsemius wordt bij gewoond. Mevrouw h. ijsselmuiden uit Heemstede benoemd tot voorzitter van de Katholieke Bond van Ouderen in het bisdom Haarlem. Zij volgt jan smit uit Haarlem op. In de Grote of Sint Bavokerk worden de eerste herstel de kronen opgehangen. Er is een actie gaande tot her stel van alle kronen en armaturen. F. w. m. knipscheer onderscheiden met zilveren ereme daille Oranje Nassau bij zijn afscheid-na veertig dienstjaren-van Boerlage West bv Haarlem. 25 Burgemeester schmitz opent het nieuwbouwcomplex van Hout- en Plantsoenen in de stadskweektuin aan de Kleverlaan. De Haarlemse gemeenteraad neemt afscheid van elf leden. Onder hen leo van den berg, tevens oud-wet houder, die benoemd wordt tot ridder Oranje Nassau. 26 w. t. a. van der heide (89) overleden, kerk-kunstschil- der. Onder grote belangstelling en bij zeer fraai weer trekt het bloemencorso (thema: De Dierentuin) vanuit Haarlem door de Bollenstreek. Ter gelegenheid van een grondige verbouwing houdt het gemeentelijk concertgebouw een open dag. Enkele duizenden belangstellenden komen een kijkje nemen. 28 Wethouder c. mooij opent het twaalf appartementen tellend pand, dat in een uit het begin van de achttiende 277

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1986 | | pagina 279