eeuw daterend woonhuis aan de Zijlstraat is ingericht. Onder leiding van stadsarcheoloog maarten polder mans en zijn medewerksters sabine van vlijmen en mieke de leeuw zijn, op de plek waar aan het Spaarne in 1932 de molen De Adriaan afbrandde, de resten van de stadsmuur ter plaatse en van de Goê Vrou-toren bloot gelegd. Voor een aanbouw aan de basisschool Ter Cleef aan de Verspronckweg wordt de eerste steen gelegd door voormalig directeur b stouten en wethouder van ba len. 29 Koor Katholiek Haarlem viert zijn veertigjarig bestaan met een jubileumconcert onder leiding van albert de klerk, al die jaren de artistieke leider van het koor. Mevrouw mr. l. j. l. koster geïnstalleerd als rechter- plaatsvervanger aan de Haarlemse rechtbank. De Haarlemse gemeenteraad kiest tot wethouders: loe- ki van balen (pvdA), leni van son (cda), en de heren B BRUIJN (pvdA), W. KOSTER (pvdA), A. VAN SCHOOTEN (pvdA) en p. sikma (cda). Twee mannen maken tienduizenden guldens buit bij een overval op een filiaal van de Rabobank aan de Rijksstraatweg. 30 to venema, dans en balletpedagoge, 70 jaar, viert haar gouden jubileum. Wethouder leni van son opent het jongerencentrum Space 86 in Meerwijk. 1 De Jonge Socialisten willen het bureau van de Alge mene Werkgeversvereniging bezetten, maar vinden het gebouw potdicht. 2 Met een sobere plechtigheid adopteren drie Haarlemse scholen een oorlogsmonument, op initiatief van de na tionale stichting Februari 1941. Ieder jaar zullen de leerlingen een krans leggen en een leerkracht zal tekst en uitleg geven van waar het om gaat. De Dreefschool adopteert het monument aan de Dreef, de Bavoschool dat aan de Westergracht en de Delftwijkschool het mo nument aan de Jan Gijzenkade. 6 Burgemeester schmitz ontvangt 34 ambassadeurs die op bezoek zijn in Haarlem. 10 De Christelijke Oratorium Vereniging Haarlem viert haar 75-jarig bestaan. In het Bloemendaalse gemeentehuis wordt een ten toonstelling geopend 'Bloemendaal 350 jaar Kerk en Dorp'. Burgemeester drs. g. weekhout en ds. r. hengst- mangers ontvangen het jubileumboek, geschreven door BERT SLIGGERS.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1986 | | pagina 280