Mevrouw anna bosch-van roersel in Schoterhof 105 jaar. j. H. woker, coupeur, 25 jaar in dienst bij modezaak Gerard van der Steur. 24 b w uiten in een brief aan de minister van wvc hun verontwaardiging over het opheffen van de Beeldende Kunstenaars Regeling (bkr). 25 Conciërge p. houweling vertrekt van de Prof. Van Gil- seschool en ontvangt uit handen van wethouder loeki van balen de legpenning van de Stad Haarlem. Hij wordt opgevolgd door zijn zoon pieter. 28 Mevrouw j. f. visser in de Janskliniek 100 jaar. 1 De chocoladefabriek Droste, sinds 1890 in Haarlem gevestigd, stapt uit het Rotterdamse Van Nelle-con- cern en gaat (weer) zelfstandig door als de Dutch Co coa and Chocolade Company. Het Droste-mannetje verdwijnt uit het stadbeeld. 3 De Tsjechische organist jaroslav tuma wint het Inter nationaal Improvisatie Concours op het orgel in de Grote of Sint Bavokerk. 4 dick boer (80) overleden, schrijver en uitgever van fo toboeken. 5 Dokter d. heymans (80) overleden, oud-directeur Haarlemse Gemeentelijke Geneeskundige en Gezond heidsdienst. 8 De nieuwe straat tussen Beeksteeg en Spaarnwouder- straat wordt genoemd naar de verzetsman joannes hoogendoorn, een drukker die in 1944 door de Duit sers werd gefusilleerd. 11 De heer dirk jansen in Schoterhof 105 jaar. 14 Youth for Christ Haarlem start in de Haarlemmerhout een muziekfestival dat een week duurt. 15 Wethouder a. van schooten speldt mevrouw m. huy- bens de zilveren ere-medaille Oranje Nassau op bij gelegenheid van haar veertigjarig jubileum bij apothe ker Loomeyer. 18 De gemeente Bloemendaal tekent bezwaar aan tegen de plannen van de gemeente Haarlem om het gebied tussen Zijlweg, Westelijke Randweg en Brouwersvaart (bij Overveen) te laten bebouwen. 19 Burgemeester schmitz opent in het Pim Muiier Stadion het Wereldkampioenschap Honkbal, dat ver speeld wordt in Haarlem, Rotterdam, Eindhoven en Utrecht. In Spaarndam wordt op deze, en de volgende vier za terdagen de traditionele kunstmarkt gehouden.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1986 | | pagina 284