Pater dr. c. puts scj geboortig uit Haarlem en werk zaam in Helsinki, viert in de Sint Josephkerk aan de Jansstraat zijn veertigjarig priesterfeest. De tuinbouwdeskundige j. f. chr. dix te Heemstede 105 jaar. De politie haalt 14 actievoerders van het dak van de Brinkmannpassage, die willen protesteren tegen de leegstandswet en het huisvestingsbeleid van de ge meente Haarlem. Het houten clubhuis van de speeltuin Don Bosco aan de Phoenixstraat brandt geheel af. De Haarlemse Muggenronde gaat voor de 29-ste keer van start. In Parijs eindigt de Tour de France, waarin peter stevenhagen uit Haarlem (29ste) en jan van wijk uit Haarlemmerliede (90ste) debuteerden. m j van buren (71) overleden, oud-directeur van de Cacao- en Chocoladefabriek Union. Mevrouw maria van der linden-kaper in de Janskli niek 100 jaar. Mevrouw m. smits-medema in Schoterhof 100 jaar. De soldatenvakbond vvdm uit ernstige kritiek op de hygiënische toestanden in de Ripperdakazerne. Bij een gasexplosie in het Coen Cuserhuis aan de Olie slagerslaan raken twee werklieden zwaar gewond. Op de Grote Markt wordt het Haarlem-Cup '86 toer nooi geopend, een sportevenement met 350 teams uit binnen- en buitenland, mede om aan te tonen dat Haar lem in staat is de Paralympics 1992 te organiseren. albert cop (8i) en dirk vermeulen (73) kraken een woning aan de Generaal Spoorlaan als protest tegen de leegstand van acht bejaardenwoningen aldaar. joop bergansius (61), oud-redacteur Haarlems Dag blad, overleden. De Stichting Welgelegen opgericht om zich in te zet ten voor het behoud van de monumentale panden aan de Paviljoenslaan, naast het provinciehuis. De panden staan op de nominatie gesloopt te worden. Drs. r. de wit tien jaar commissaris der koningin in Noord-Holland. Ds. j. m. w. schalkwijk neemt afscheid van de Evan gelische Broedergemeente aan de Parklaan. Hij wordt opgevolgd door ds. a. van der deijl. r. de krui f aan de Zomervaart viert zijn gouden kap persjubileum. Hij wordt onderscheiden met een ereme daille Oranje Nassau. 283

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1986 | | pagina 285