20 j. BiJLEVELD uit Heemstede, rayondirecteur Amro te Haarlem, bij afscheid benoemd tot ridder Oranje Nas sau. 24 Wethouder a. van schooten 'onthult' met het door knippen van een lint voor de tweede maal het Hilde- brand-monument in de Doorkijk van de Haarlemmer hout. Er wordt thee geschonken met evenveeltjes, er is aangepaste muziek. De beelden zijn replica's van het oorspronkelijke door jan bronner gemaakte mo nument en zijn vervaardigd van epoxyhars door jan van ipenburg. 26 t. neuteboom officier Oranje Nassau bij zijn afscheid als hoofd van de burgerlijke stand. 28 Haarlem herdenkt fokker, die 75 jaar geleden met zijn Spin rond de Bavo-toren vloog (koninginnedag 31 au gustus 1911), met een tentoonstelling in de Vleeshal. De hts (afdeling vliegtuigbouw) viert zijn vijftig-jarig bestaan. 29 Haarlem Jazzstad (29-30). De 'kroegentocht' trekt duizenden liefhebbers naar de binnenstad. September 1 Diaken d. visser benoemd tot pastor van de H. Hart- kerk in het Kleverpark. Hij volgt pastoor j. andriessen op, die op 24 augustus zijn veertig-jarig priesterfeest vierde en bij die gelegenheid ridder Oranje Nassau werd. De gemeente koopt een groot deel van de Roxybios- coop in de Kleine Houtstraat. Na sloop kunnen op de vrijkomende grond 13 woningen worden gebouwd. 4 rein van der wiel presenteert bij boekhandel De Vries zijn boek 'Gezicht op Haarlem'. Het vNu-concern draagt het foto-archief van Uitgeverij De Spaarnestad officieel over aan de Stichting Neder lands Foto- en Grafisch Centrum (nfgc). Het betreft twee miljoen foto's. Een overzichtstentoonstelling in de Vishal trekt zeer veel belangstelling. De Brink, een dagverblijf voor geestelijk gehandicap ten, bestaat tien jaar. 5 In het concertgebouw wordt de jaarlijkse kunst- en an tiekbeurs gehouden. 6 Burgemeester schmitz onthult in Spaarndam een door de anwb geschonken informatiebord met gegevens over het dorp. Op de Gravenzolder in het stadhuis wordt de histori sche jaarmarkt gehouden. 9 Wethouder van son speldt de zilveren ere-medaille 284 mmamm

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1986 | | pagina 286