Oranje Nassau op bij de heer j. c. di jkzeul, veertig jaar in dienst bij Vos Woninginrichting. Mevrouw andriessen, weduwe van de beeldhouwer mari andriessen, slaat de eerste paal in de grond in Haarlem-Noord voor een complex van 127 woningen, de Johan Limpershof. 10 t. j. samson (67) overleden, oud-manager maaltijden voorziening Vincentiusvereniging aan de Nieuwe Groenmarkt. Internationale vrienden van de evangeliste corrieten boom kopen de horlogerie Barteljorisstraat 19 (in de bezettingstijd de Béjé) om daarin een Ten Boom-mu seum te stichten. Daartoe is een stichting opgericht. De ten booms hebben in de oorlogsjaren veel gedaan voor joodse en andere onderduikers. 12 In een tent op het terrein van het ziekenhuis Sint Joan nes de Deo wordt Shakespeares Midzomernachts- droom opgevoerd als aanzet tot de viering van het hon derdjarig bestaan van het ziekenhuis. 13 In de Kennemer Sporthal wordt een internationale tap toe gehouden. Wethouder w. koster heropent het gemoderniseerde winkelcentrum Cronjé. De speeltuin Jong Leven in Parkwijk viert zijn 25-jarig bestaan. 14 De kerk van Onze Lieve Vrouw van Zeven Smarten in Oud-Schoten viert haar gouden jubileum. 15 Informatie-avond vanuit het Haarlemse onderwijs, dat actie gaat voeren tegen de bezuinigingsplannen van minister deetman. j. van kimmenaede, vijftig jaar geleden begonnen met een dames- en herenmodezaak, onderscheiden met de gouden ere-medaille Oranje Nassau. 16 De altzangeres annie hermes in Heemstede 80 jaar. 17 Een actiegroep tegen het verdelgen van onkruid met chemische middelen biedt de burgemeester een lijst met 1600 handtekeningen van sympathisanten. De burgemeester krijgt in dat kader ook brieven, tekenin gen en bloemen van leerlingen van de Bavo en de Al- frinkschool. 19 De heer j. de nijs viert zijn veertigjarig jubileum in dienst van Conrad Stork. De postkoetsen-rit van Groningen via Alkmaar naar Leiden, de drie ontzette steden tijdens de tachtigjarige oorlog, voert over Haarlem, waar een rustpauze gehou den wordt op de Grote Markt. 20 Burgemeester schmitz opent het nieuwe sportcomplex De Melkerij in het Noordersportpark. 2g5

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1986 | | pagina 287