'ÏSÏÏÈfe 2i De Tros-loop (halve marathon) door Haarlem brengt honderden lopers en duizenden belangstellenden op de been. Winnaar is gerard nijboer. 26 De burgemeester opent het gerenoveerde Frans Loe- nen-hofje in de Witte Herenstraat. TH. DE vries veertig jaar bij Huize Elhorst aan de Zijl- weg. Zilveren ere-medaille Oranje Nassau. 27 De Waalse Gemeente in Haarlem viert (27/28) haar vierde eeuwfeest in de Waalse kerk in het Begijnhof. 1 De LOM-school De Poort aan de Dinkelstraat viert haar 25-jarig bestaan. 3 De afdeling Haarlem van de Nederlandse Postduiven- organisatie bestaat veertig jaar. 4 elis wiJKSTRöM wordt in Haarlem tot bisschop gewijd van de Onafhankelijke Katholieke Kerk in Zweden. De hhv (vereniging van oud-leerlingen van de Haar lemse Hogere Handelsschool en de hbs-a) viert haar 75-jarig bestaan. Conrector j. de jong van het Christelijk College Mar- nix van St. Aldegonde neemt afscheid. Burgemeester schmitz opent het nieuwe uitvaartcen trum aan de Zijlweg. Het buurthuis Frans Hals neemt een nieuw onderko men in gebruik in het vroegere badhuis aan de Schoter singel. s. j. de jong (80) overleden. Hij was een bekend huis arts in Haarlem-Noord. ben sipman (65), oud-speler van de Rederijkerskamer Alberdingk Thijm, overleden. 9 Het voormalige raadslid g. buurman slaat de eerste (mijl)paal in de grond voor een nieuwe woonwijk in de Zuiderpolder. 10 De eerste fase van het nieuwbouwcomplex van de hoofdwerkplaats ns aan de Oudeweg officieel geopend. Mr. j. h. j. melenhorst, chef bureau Volksgezondheid en Provinciale Ziekenhuizen bij de provincie Noord- Holland bij zijn afscheid benoemt tot ridder Oranje Nassau. 11 Burgemeester schmitz opent aan de Frieslandlaan in de school De Eenhoorn de tentoonstelling 'Schalkwijk uit de kunst'. 13 De burgemeester opent de tentoonstelling Kunst en Handwerk in de refter van het stadhuis. Georganiseerd door de zeventigjarige afdeling Haarlem van de Ne derlandse Vereniging van Huisvrouwen. 286

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1986 | | pagina 288