16 t. a. m. de rijk veertig jaar bij het telefoondisrict Haar lem. 17 NPo-adviseur piet veenstra ontvangt de Van Gilseprijs (f 10.000,wegens zijn uitzonderlijke verdiensten voor de hedendaagse muziek, in het bijzonder voor de Nederlandse muziek. pater w. loop (78), promotor van de Bond zonder Naam in Haarlem, overleden. Het echtpaar molenaar uit Zandvoort wordt als de '25.000ste bezoeker' genoteerd van de foto-expositie (collectie Spaarnestad) in de Vishal. Pastoor c. p. van den berg van de Oud-Katholieke Kerk in Haarlem door mgr. g. a. van kleef geïnstalleerd. 19 Mevrouw jetske bijvoets-been in Schoterhof 100 jaar. 22 De Partij van de Arbeid, afdeling Haarlem, viert in het concertgebouw haar veertigjarig bestaan. Onder de titel 'Morgenrood in Haarlem' verschijnt van de hand van de journalist cees sipkes een boekje waarin deze de eerste jaren van de Haarlemse pvdA beschrijft. 24 Het Christelijk Koor Jubilate Deo viert in de Verlos- serkerk zijn vijftigjarig jubileum met een concert. In aanwezigheid van onder anderen burgemeester schmitz, wethouder leni van son en gemeentesecre taris m. kamphuis beleven op initiatief van De Koerier 300 Haarlemmers in Osnabrück de sobere herdenking mee van de zilveren jumelage tussen Haarlem en zijn Duitse partnerstad. De Haarlemse kunstschilder kees verwey (86) in zijn woning overvallen en beroofd door twee jongemannen. 25 Er verschijnt een boek, geschreven door ad van kamp uit Heiloo, dat onder de titel 'De Bollenlijn' de geschie denis vertelt van de electrische tram tussen Haarlem en Leiden. 26 Mgr. c. van trigt viert zijn zilveren jubileum als rector van het bejaardentehuis Sint Jacob in de Hout, en neemt tevens afscheid. 27 De vier redders - mevrouw prins en de heren de lijzer, boot en BEREKET-die op 5 oktober 1985 een Turkse familie (grootouders, ouders en twee kinderen) uit een auto in het Spaarne hebben gered, krijgen door bur gemeester schmitz de ere-medaille van het Carnegie- fonds uitgereikt. 28 De heer r. mulder neemt na 38 jaar afscheid als direc teur van het Noordhollands Philharmonisch Orkest. Drs. r. de wit, commissaris der koningin, reikt hem de zilveren legpenning van de provincie Noord-Holland uit. 287

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1986 | | pagina 289