November i 3 4 p. muijen, veertig jaar bij Dijkstra Verlichting, onder scheiden met de zilveren ere-medaille Oranje Nassau. Vertegenwoordigers uit het bedrijfs- en culturele le ven, uit de toeristische sector en uit de sportwereld besluiten de Stichting Promotie Haarlem op te richten ten einde Haarlem nationaal en internationaal meer bekendheid te geven. Burgemeester schmitz wordt voorzitter. Krakers bezetten gedurende enkele uren een vroeger bedrijfspand van de ptt aan de Oudeweg in het kader van de landelijke protestdag tegen de leegstandswet. De werkgroep 'Stille tochten Dwaze Moeders' houdt een stille tocht ten teken van solidariteit met de 'Dwaze Moeders' in Argentinië. Mr. j. r. van der roon, hoofd van het bureau Natuur- en Landschapsbescherming, bij afscheid benoemd tot ridder Oranje Nassau. j. lansdaal, personeelschef van het bisdom Haarlem, 25 jaar in dienst van het bisdom. Café Burgers aan de Zocherstraat, oproepplaats van het cbr voor autorij-examens, viert zijn honderdjarig bestaan. Huisarts j. p. bosch in Bloemendaal neemt na een prak tijk van dertig jaar afscheid. Het Ondernemerscollege Kennemerland viert zijn zil veren bestaan. De Beweging Weigering Defensiebelasting demon streert bij het Belastingkantoor aan de Surinameweg. Drs. r. de wit, commissaris der Koningin in Noord-Hol land, onthult in de binnentuin van het provinciehuis een door truus menger gemaakt beeld ter nagedach tenis van de bevrijding. l. j. diender, exploitant van de Haarlemse stationsres tauratie, neemt afscheid met een galgemaal van boe renkool. jos LODEwijKS (71) overleden, oud-hoofdredacteur van Haarlems Dagblad en IJmuider Courant/Beverwijkse Courant. Ter opvolging van r. middelhoff, deken van de rooms- katholieke kerk, is een team van drie benoemd: pastor l. j. timmermans, diaken d. visser en de heer a. plan ken, oud-rector van het Dom Helder Camara College. De bekende oud-voetballer wim roosen overleden, van 1943 tot 1956 midvoor van HFC-Haarlem, later admini strateur bij de Haarlemse Voetbal Bond en onder meer mede-initiatiefnemer tot de Coopertest. 30 31 12 16 17 19 288

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1986 | | pagina 290