Dr. K. blei, predikant te Haarlem, benoemd tot secreta ris generaal van de Nederlands Hervormde Kerk. Wethouder loeki van balen opent een nieuw wijk- gebouw van de Haarlemse Kruisvereniging aan de Koppelstokstraat. In het gemeentelijk concertgebouw worden de Hogen- bijlprijzen uitgereikt aan ine jellema (muziek) uit IJs- selstein en jan hoogland (film) uit Amsterdam. ko hetem (76) overleden, actief geweest in velerlei functies in voetbal- en honkbalkringen. De Stichting Welgelegen tot behoud van de villawonin gen aan de Paviljoenslaan houdt een demonstratieve feestavond in aanwezigheid van onder meer de com missaris der koningin. De Archeologische Werkgroep Haarlem treft ploeg- sporen aan, greppels en vuurstenen pijlen op een bouw terrein aan de Jansweg. Wethouder w. koster opent de vernieuwde parkeer garage aan de Raaks. De Haarlemse gemeenteraad sluit de behandeling van de gemeentebegroting af, die tenslotte een tekort ople vert van anderhalf miljoen. Burgemeester schmitz reikt de eerste Gouden Mug uit aan de winnaar van de foto-salon in het concertgebouw, Haarlemse kunstenaars sluiten hun driedaagse ma nifestatie Kunstlijn af. FR. zweers vijftig jaar in dienst van Conrad-Stork, on derscheiden met de zilveren medaille Oranje Nassau. f. j. vrijmoet uit Haarlem, technisch directeur, ridder Oranje Nassau bij viering zeventigjarig jubileum Ra dio Holland te Amsterdam. chr. treffers (77) overleden, oud-rechercheur, oud verzetsman, voorzitter van de Bond van Oud-Illegale Werkers. Een stichting wordt opgericht, die gelden wil verwer ven om meer archeologisch werk te (laten) verrichten, w. klasen, bouwkundig medewerker van Openbare Werken, bij veertigjarig jubileum onderscheiden met gouden eremedaille Oranje Nassau. k. jonkheid (93) overleden, een bekend Heemsteeds architect, die in zijn woonplaats onder meer de gerefor meerde Opstandingskerk ontwierp en in Haarlem het bejaardencentrum Spaar en Hout. Mej. a. m. g. nierhoff (94) overleden, oud-archivaris gemeente Bloemendaal. G. MEIJERS. 289

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1986 | | pagina 291