Overzicht van de 12 expeditieknooppunten. gelijke grote eenheid, alsmede de geluidsaspecten moesten eveneens worden onderzocht. Hoewel de ves tiging op deze plaats uit een oogpunt van milieu en op verkeerstechnische gronden voor de gemeente Haar lem alleen maar een verbetering betekende, bleek de vestiging van het gebouw op hevig verzet van de bevol king uit de onmiddellijke omgeving te stuiten. De ac ties tegen vestiging waren zo grimmig, dat ook de meeste politieke partijen ertoe neigden hun medewer king te onthouden. Vele argumenten en enorm veel overtuigingskracht moesten worden gebruikt; de dreiging dat mogelijk 700 arbeidsplaatsen voor Haarlem verloren zouden gaan indien het expeditieknooppunt niet in Haarlem zou komen, bleek tenslotte in een tijd van teruggang van de conjunctuur een gevoelig argument. Na het voe ren van veel activiteiten, waaronder zelfs demonstra ties van postpersoneel, bleek de gemeenteraad van Haarlem in 1977 tenslotte bereid het groene licht te geven voor de vestiging aan de Westergracht, zodat kon worden begonnen met de voorbereidingen voor de nieuwbouw. Door de omvang van het object en de tijd die was ge moeid met het verkrijgen van de nodige vergunningen, alsmede het doorlopen van alle bezwarenprocedures, kon met de bouw eerst in 1983 worden begonnen. Eind 1985 konden de eerste diensten naar het nieuwe ge bouw worden overgebracht; het werd 20 februari 1986 door de Commissaris der Koningin van de provincie Noord-Holland officieel in gebruik genomen. Het gebouw is van de meest moderne hulpmiddelen voorzien; het is bestemd om als één van de 12 expe ditieknooppunten de gecodeerde post gemechaniseerd te transporteren en automatisch te verwerken. In de jaren '90 zullen alle expeditieknooppunten in het land met elkaar zijn verbonden door een net van speciale posttreinen zodat de postdienst dan de poststukken met de meest moderne hulpmiddelen kan verwerken. Dat is nodig ook, want ondanks de talrijke substitutie mogelijkheden blijft het postverkeer groeien, ja, nieu we communicatiemiddelen blijken soms zelfs het post verkeer te stimuleren, in weerwil van de prognostici die in de zestiger jaren voorspelden dat het aantal post stukken na de jaren 1980-1985 zou afnemen. Het geautomatiseerde postbedrijf zal het mogelijk ma ken de steeds toenemende poststroom in dezelfde tijd 79

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1986 | | pagina 81