Na lang praten werd in december 1840 door de gemeente en de hijsm de knoop doorgehakt. Het tracé werd als volgt vastgesteld: 'Van de tegenwoordige stationsplaats op de spoorweg tusschen Amsterdam en Haarlem, buiten de stad gevestigd, met eene boog van niet minder dan 500 ellen straal het Spaarne benaderende aan de Schippers Scheepswerf. Vandaar om de werf en het Spaarne recht hoekig passerende, vervolgens tusschen de molen 'Het Fortuin' en het huis van den heer Jacobson doorgaan en met eene boog van niet minder dan 500 ellen straal eene regte strekking nemen langs en bezuiden het huis van den heer Van der Straten en aldaar de Jansweg snijden, loopende in eene rigting evenwijdig aan de Molensteeg en de Varkensmarkt over het Jansveld, alwaar het station zal worden gesticht, vervolgens zal de weg de Kruisweg en de Reekhuizen haaks doorsnijden en in de gezegde rigting voortgaan tot over de Stad Singel en met een boog van goo ellen zich verenigen met de weg aan de Houtvaart. De hijsm beloofde op alle plaatsen waar de spoorlijn de openbare weg kruiste (de Oude Weg, de baan voor de as- en vuilniskarren op het Harmenjansveld, de toegang tot het Vrouwenhek, de Jansweg, de Kruisweg, de Reek huizen, de Wandelingen, de Buitensingel, het voetpad langs de Delft, de Zijlweg en de Brouwersvaart) zorg te dragen voor een glooiende ophoging. Verder zou de hijsm contact opnemen met architect Zocher om met hem te bespreken hoe de schade die de spoorlijn zou aanrichten aan het wandelgebied op de bolwerken het best hersteld kon worden. Voorts moest de hijsm ervoor zorgen dat de twee bruggen over de stadssingels, bij de Oude Weg in het oosten en de bolwerken in het westen, 6. Spoorwegovergang op de Jansweg, ziende naar het noor den, 1906. (gah, top. atlas nr. 6305)- 107

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1989 | | pagina 109