weten pas tot uitvoering over te gaan, wanneer beide partijen tot een acceptabele kostenverdeling zouden zijn gekomen. In een brief van 25 september 1885 kwam de maatschappij terug op de begroting van Telders. Volgens de financiële deskundigen van de hijsm had Telders het kostenaspect veel te rooskleurig voorgesteld. Een totaal bedrag van 988.000 gulden was volgens de maatschappij veel realistischer. De spoorwegen stelde een verdeelsleu tel voor: 39 van de kosten voor rekening van de gemeente Haarlem en 61 voor de hijsm. De Spoor wegcommissie had bedenkingen bij deze verdeelsleutel. In haar eindverslag van 22 september 1886 stelde zij de gemeenteraad dan ook voor het Plan Telders goed te keuren, maar de cijfers niet voetstoots over te nemen, daar deze vatbaar zijn voor debat. De gemeenteraad nam zich dit advies ter harte en liet de hijsm weten dat men de door de maatschappij voorge stelde verdeelsleutel niet kon honoreren. De hijsm rea geerde tamelijk bruusk en stuurde Haarlem een bericht dat men niet wenste verder te onderhandelen met de gemeente, omdat zulks geen enkele zin meer had. Het gemeentebestuur kon daar uiteraard geen genoegen mee nemen, te meer daar de verkeerssituatie uit de hand dreigde te lopen (zie afb. 11). Op 10 oktober 1888 besloot de raad toch te proberen het overleg met de hijsm te heropenen en benoemde een nieuwe commis- 1904. (gah, top. atlas nr. 9128). sie, bestaande uit de heren Rethaan Macare, Van de 10. Spoorbrug over het Spaar- ne, links molen 'het Fortuin', ca. 113

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1989 | | pagina 115