woningen gebouwd die helemaal uit beton waren samen gesteld. Terug naar het Haarlemse Rozenprieel. Op een van de meest trieste plekjes werd in Haarlem in 1903 de hhis gebouwdaldus Greiner in een karakteri sering van de oude school. Wanneer we het gebouw binnentraden viel een klamme sfeer op ons. Zon en licht ontbraken er zo goed als geheel 4). Deze kritiek, die zowel de architectonische kwaliteit van de buurt als de Huishoudschool zelf betrof, is niet mals. Het oude onderkomen van de hhis werd gebouwd naar een ontwerp van de architecten J.F. van Hamersfeld en S. Roog. De thans nog zichtbare voorgevel aan de Schneevoogtstraat is door hen uitgevoerd in een eenvou dige historiserende stijl. De symmetrisch ingedeelde fa- gade strekt zich uit over drie bouwlagen, afgedekt met een schuine kap. De gevel is drie traveeën breed. Om de middenas te benadrukken wordt de ingang bekroond door een natuurstenen architraaf en is boven de tweede verdieping een smalle geveltop geplaatst. Boven alle vensters zijn in segmentvormige of rechthoekige spaar velden kleurige mozaïeken gemetseld. Niettegenstaande het plechtige voorkomen bleek de bouwkundige constructie van het pand niet al te best. Greiner zag zich genoodzaakt de bestaande fundering te verstevigen met het zelfde systeem als waarmee hij het nieuwe gedeelte vaste grond onder de voeten gaf, name- I 111 T' 2. Huishoudschool, voorgevel Schneevoogtstraat, arch. J.F. van Hamersveld en S. Roog (1903). (Foto Wim de Wagt 1990) lu I I 3- Huishoudschool (1903), plattegrond begane grond voor de verbouwing en uitbreiding. (Uit: Bouwkundig Weekblad Architectura 1935) Inle'nooi. 121

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1989 | | pagina 123