Tuinwijk men, geschilderd en er zijn voorzieningen getroffen om de gebruiksmogelijkheden te vergroten. Het gebouw moest voor de festiviteiten in september gereed zijn. Tot de feestelijkheden hoorde onder meer een symposium Provincie Monumentenzorg, georganiseerd door de Nederlandse Vereniging van Monumentenzorgers in sa menwerking met de provincie Noord-Holland in de Statenzaal dat een tot de laatste plaats bezette bijeen komst opleverde. Ter gelegenheid van de viering heeft het Provinciaal Bestuur een film over het neo-classicisme laten vervaar digen met het Paviljoen Welgelegen als centraal thema; ook is op initiatief van de huidige kabinetschef, mr. L.H.M. Quant, en zijn voorganger, jhr. F.W.A. Bee- laerts van Blokland, een boek verschenen onder de titel Paviljoen Welgelegen, van buitenplaats van de bankier Hope tot zetel van de provincie Noord-Holland, dat uit voerig ingaat op onder meer de geschiedenis, de stichter en zijn opvolgers en de verschillende bestemmingen. Over het herstel van dit complex van ir. J.B. van Loghem uit 1922 is door een projectgroep van bewoners, verte genwoordigers van de gemeente en een adviesbureau regelmatig vergaderd; nog juist voor het einde van het jaar is de 15e vergadering gehouden. Aan de orde kwamen onderwerpen zoals funderingsher stel, waarvoor 2 alternatieven zijn ontwikkeld, de ver nieuwing van de riolering, het al of niet openbreken van de begane grondvloer ten behoeve van de werkzaam heden en de schade aan de tuinen. Bij de discussie over het funderingsherstel spitste deze zich toe op partieel 168 Tuinwijk-Zuid Spaarnelaan: een van de gestutte gevels we gens ernstige scheurvormng (foto J.F.).

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1989 | | pagina 170