herstel voorzien van een luik. Tevens zijn de korte schoren vernieuwd en voorzieningen getroffen aan de staartbalk. Bij het kruien hebben zich de laatste jaren de nodige problemen voorgedaan, dit is opgelost door een inkorting. Daarbij zijn de plak en een aantal treden vernieuwd. De molen is tenslotte van een nieuwe verflaag voorzien. molen de hommel: nog juist voor het einde van 1989 is de afdeling Monumentenzorg door het college van Burgemeester en Wethouders gemachtigd om te starten met de restauratie van de molen De Hommel, die in de loop van 1990 voltooid moet zijn. Al jaren verkeert de molen in een slechte staat en, onder meer door een ongeval van een vrijwillig molenaar, is besloten om het draaien met deze molen te stoppen in afwachting van de restauratie. In 1972 werd de molen voor het laatst ingrijpend hersteld en hij werd daarna tot 1985 door een vrijwillig molenaar, de heer Van Dijk, intensief gekruid en gedraaid. Na zijn overlijden en gezien de eerder genoemde technische staat is het gebruik van de molen minder frequent gewor den. In de molennota, die in mei 1988 is verschenen, is aan het herstel van De Hommel de hoogste prioriteit toegekend, vandaar dat hier de restauratie van de vier Haarlemse molens is gestart. De problemen van de molen hebben vooral betrekking op de fundering, een roede en enkele balken. Uitstel van de werkzaamheden was niet alleen onverantwoord, maar eveneens riskant vanwege het feit dat de molen 179 Molen De Eenhoorn: een over zicht van de werkvloer onder de bekapping; op het verlaagde middenstuk rust de bovenbouw van de molen (foto J.F.).

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1989 | | pagina 181