is het mogelijk gebleken niet alleen voor dit huurpand licht- en luchttoetreding vanaf de achterzijde te creëren, maar tevens hier een uitloop in de vorm van een plat aan te brengen. gedempte oudegracht 41-43: bij de restauratie van deze panden, die ruim 20 jaar geleden huisvesting boden aan de afdeling Monumentenzorg, is het achterhuis ver bouwd tot ketelhuis voor de centrale verwarming, ge brek aan geld is daar de oorzaak van geweest. De moder ne stooktechniek heeft ervoor gezorgd, dat enkele jaren geleden bij het vernieuwen van de cv-ketel deze ruimte voor dit doel niet meer nodig was, waardoor er plannen konden worden ontwikkeld om aan deze voormalige stijlkamer een waardiger aanzien te geven. Een kasten- wand, een monumentaal plafond en schouw zijn nu in een betere context geplaatst; tevens is de achtergevel, die er provisorisch tegenaan geplaatst was, vervangen door een stenen exemplaar. klein heiligland 28-30: zie hiervoor Jaarverslag T988. Overzicht particuliere woonhuismonumenten - Bakenessergracht 34* beeldbep. kap- en voorgevelherstel - Bakenessergracht 49* monument casco- en woningverbetering - Bakenessergracht 95 monument cascoherstel - Breestraat 5 beeldbep. voorgevelherstel - Damstraat 21 monument herstel kelder -Florapark 8 monument hekherstel - Floraplein 16 monument kapherstel - Floraplein 27 monument gevelherstel - Ged. Oudegracht 77* gem.mon. herstel casco -Ged. Oudegracht 115* monument woningverbetering - Jansstraat 4 monument kap- en voorgevelrestauratie - Jansstraat 22 monument totale restauratie - Jansstraat 45-47 monument kapherstel - Jansstraat 67* monument voorgevelherstel - Jansstraat 68 gem.mon. totale restauratie - Jansstraat 87* monument voorgevelherstel - Kenaupark 8* monument achtergevelherstel - Kennemerplein 11-13 beeldbep. herstel gevels - Kleine Houtstraat iia* monument voorgevelherstel - Kleine Houtweg 63 monument dakherstel - Kleine Houtweg 65 monument voorgevelherstel - Kleine Houtweg 73 monument cascoherstel - Koningstraat 25 monument cascoherstel/won. verbetering - Korte Begijnestraat 25 monument cascoherstel 183

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1989 | | pagina 185