drs. peter e m. Vereniging 'Haerlem' HAMMANN secretaris In het jaar 1989 is er veel gebeurd. Dit boek met artike len, de kroniek en het jaarverslag getuigen daar onder andere van. Voor het eerst in haar geschiedenis was de vereniging 'Haerlem' het afgelopen jaar maandelijks op de radio te beluisteren. In dit jaarverslag wordt daar uitvoerig op in gegaan omdat mede daaruit is op te maken hoeveel er gebeurd is en waarmee wij ons als vereniging zoal hebben bemoeid. Daarnaast treft u algemene zaken aan zoals een over zicht van het lezingenprogramma en bijzondere evene menten. Op 4 januari 1989 gleed de eerste Mededeling bij de leden in de bus waarop een nieuw initiatief van 'Haer lem' aangekondigd werd. Voortaan zou op iedere twee de woensdagavond van de maand een historisch radio programma te beluisteren zijn via de lokale radio-om roep 'Station Haarlem'. Het life programma kreeg de naam: 'Haerlem's Kroniek, historische actualiteiten'. Via de kabel was (en is) het programma te beluisteren op de fm 94.1 meter en in de loop van het jaar via de ether op fm 105.i meter. Een aantal bestuursleden heeft veel tijd en moeite gesto ken in de realisatie van het programma omdat het be stuur van mening was dat dit een bijzondere en nieuwe manier was om in te haken op actuele zaken in Haarlem of omgeving met een historische achtergrond of beteke nis. De redactie bestond uit de heren Van den Ham, Hammann, Van Luijken, Temminck en Uittenhout. Vaste medewerkers waren de heren Sliggers, Van der Steur, Cerutti en Poldermans. Technici werden beschikbaar gesteld door Station Haar lem, de heren Peter Belt en Gerard Duin. De centrale presentatie was bijna altijd in handen van Bert van den Ham terwijl ondergetekende de produktie telkens tot stand bracht. De regie wisselde maandelijks. Vanaf het midden van het jaar werd de muziek gekozen en ver zorgd door Hemmy Wapperom.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1989 | | pagina 206