stige aantastingen van het stadsschoon: de afschuwelijke kleuren waarin opeens het pand Gedempte Oude Gracht hoek Zuiderstraat werd geschilderd en de trieste ontwik kelingen rond het Frans Halsplein. Gemeente-archivaris Jaap Temminck verzorgde bijna maandelijks nieuws uit het gemeente-archief en besprak de resultaten van nieuw historisch onderzoek. Bijvoorbeeld het proefschrift dat verscheen over de Reformatie in Haarlem, of de activi teiten van de Historische Werkgroep Spaarndam. Hij verzorgde ook de quiz-vraag. Als losse programma-onderdelen kunnen we nog noe men de archeologische onderwerpen, de teloorgang van de Haarlemmerhout en de agenda met activiteiten van onze en andere verenigingen. Om onze erkentelijkheid tegenover 'Station Haarlem' te laten blijken werd er in de loop van het jaar een draag bare bandrecorder cadeau gedaan waarmee het mogelijk is op lokaties opnamen te maken. Dank zij het feit dat veel interessante en prominente Haarlemmers en mensen van buiten de weg naar de studio in de Kleine Houtstraat 94 konden vinden had ieder programma een bijzondere inhoud en konden we dank zij de medewerking van allen op een boeiende wijze inhaken op aktuele historische gebeurtenissen. In het jaar 1989 heeft het bestuur geprobeerd om het lezingen-programma zoveel mogelijk te laten aansluiten bij aktuele onderwerpen met een historisch karakter. De eerste lezing was op 2 maart 'op lokatie' in het prachtig gerestaureerde gebouw 'Villa Hartenlust' in Bloemendaal. Naar aanleiding van het verschijnen van het boek over de geschiedenis van 'Hartenlust, een histo risch onderzoek naar de ontwikkeling van buitenplaats tot woon- en winkelcentrum in Bloemendaal' sprak au teur Wim Post over zijn werk aan de hand van vele dia's. Het boek verscheen bij uitgeverij Schuyt. Op 25 april sprak oud-wethouder D.J.A. Geluk over zijn herinneringen als Haarlems politicus. Zijn lezing was een voorproef op het later in het jaar verschenen boek 'Mijn hobby heet Haarlem', geschreven door de heren Bartman en Sipkes. Geluk is vanaf 1939, met een onderbreking in de oorlogsjaren, tot 1974 actief geweest in de Gemeenteraad en als wethouder van onder meer onderwijs, kunst-, sport- en jeugdzaken. Zijn boek ver scheen bij uitgeverij De Vrieseborch. Bestuurslid Pieter Biesboer sprak op 9 mei over de blazoenen van rederijkerskamer 'Trou moet Blijcken'.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1989 | | pagina 208