Naar aanleiding van het landjuweel dat in 1606 in Haar lem gehouden werd trokken de vijftien genodigde re derijkers door de stad met aan het hoofd van iedere optocht een blazoen. Daarop was een symbolische voor stelling geschilderd geïnspireerd op het thema 'Die d'armen liefdich troost, wat loon de sulck verwacht; Als oock wat straffe fel, die troosteloos haer veracht'. De traditionele Luilakwandeling werd onder leiding van Bert Sliggers gewandeld rond de ruïne van Brederode. De geschiedenis van de binnenduinrand stond centraal. Tijdens de Algemene Ledenvergadering sprak de heer A.J. Looyenga over de geschiedenis van de schuilkerken in het algemeen en die in Haarlem in het bijzonder. Speciale aandacht was er natuurlijk voor de schuilkerk die deel uit maakt van de sociëteit Kraakman aan de Bakenessergracht, waar de vergadering plaatsvond. Het bestuur was verheugd om tijdens deze vergadering, na jaren, weer een Zilveren Legpenning uit te kunnen reiken. Mevrouw Anne van Grevenstein mocht hem in ontvangst nemen uit handen van de voorzitter, nadat bestuurslid van Frans Halsmuseum-directeur Derk Snoep uitvoerig had uiteen gezet welke inspanningen mevrouw Van Grevenstein zich getroost heeft bij de restauratie van de Schutterstukken van Frans Hals. Wederom honderden leden gingen onder leiding van bestuurslid Wim Cerutti mee op excursie naar Gorin- chem, Woudrichem en Loevestein. Iedere keer als er een boottocht in het programma is opgenomen moeten we extra bussen huren! De archeologie van de Velserbroekpolder, waarin veel bijzondere ontdekkingen zijn gedaan werd op 6 novem ber toegelicht door mevrouw Linda Therkorn. Mevrouw Florence Koorn en de heer Bonno van Dijk spraken op 28 november over de geschiedenis van de Latijnse School c.q. het Stedelijk Gymnasium, naar aan leiding van het 600-jarig bestaan. Tot slot spraken voorzitter Cees van Steijnen en onder getekende op 19 december over het 'Gezicht op Haar lem, Haarlem vanuit de verte gezien'. Er werd aan de hand van vele tientallen dia's een indruk gegeven van de manier waarop beeldende kunstenaars in de loop der eeuwen naar Haarlem hebben gekeken. En er werd gewandeld langs de stadsranden zoals ze er tegenwoor dig, al dan niet bedreigd, uitzien. Sommige open plekken en kijk-assen bieden een beperkte blik op de St. Bavo die als een baken boven de stad uitsteekt. In de tweede helft van het jaar werd in de Gehoorzaal 207

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1989 | | pagina 209