van Teylers Museum een nieuwe geluidsinstallatie in gebruik genomen. Aanvankelijk leek deze goed te func tioneren, maar na verloop van tijd staken de bekende kinderziektes de kop op en waren onze sprekers soms maar met moeite 'aanhoorbaar'. Het bestuur doet er alles aan, in goed overleg met Teylers Museum om het geluid perfect te krijgen! In 1989 vonden er tal van bijzondere evenementen plaats waarvan we er hier in het jaarverslag een aantal noemen omdat we daar in meerdere of mindere mate bij betrok ken waren. Tientallen jaren is met name ons bestuurslid Ab van der Steur betrokken geweest bij de realisatie van een herdruk van het oude boek over Haarlems zilver. Alle inspanningen van hem, de auteur de heer K.A. Citroen en bestuurslid Jaap Temminck, die een inleiding schreef, hebben geresulteerd in een prachtige compleet nieuwe uitgave: 'Haarlemse zilversmeden en hun merken'. De uitgave werd verzorgd door de firma Enschedé en kon worden gerealiseerd dank zij royale subsidies van onder ander het Baron de Vos van Steenwijk fonds. De feeste lijke overhandiging van het eerste exemplaar vond plaats op 20 januari in het Frans Halsmuseum. Op 20 januari verzond het bestuur een reactie op de door het College van Burgemeester en Wethouders ge lanceerde bouwplannen voor het sportveld aan de Kleverlaan. Daarin tekenden we niet alleen protest aan tegen de voorgenomen veranderingen maar hebben we inzicht gegeven in de wijze waarop in de jaren twintig dit gebied tot stand is gekomen. Dank zij de inspannin gen van veel personen en instellingen, waarvan we zeker de Stichting tot behoud Groen Kleverlaan mogen noe men, heeft het College in de loop van het jaar afgezien van de voorgenomen bebouwing van het sportveld! Met name de molen blijft daarmee genoeg ruimte houden om maandelijks te kunnen draaien. De Historische Werkgroep Haerlem vierde op 15 maart haar derde lustrum in de Hoofdwacht. Ooit begonnen als jeugdafdeling van onze vereniging is de hwh in de loop der jaren uitgegroeid tot werkpaard van historie- onderzoekend Haarlem! De leden verzorgden een eigen uitgave met de veelzeggende titel: 'Opstellen over de geschiedenis van Haarlem en omgeving, geschreven ter gelegenheid van het vijftienjarig bestaan van de hwh en aangeboden aan B. Sliggers, oud-voorzitter'. Ter gelegenheid van het feest schonk voorzitter Van Steijnen

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1989 | | pagina 210