een symbolisch bedrag waarmee te zijner tijd de herin richting van de eerste verdieping van de Hoofdwacht kan worden gerealiseerd. Op deze verdieping kwam de hwh altijd bijeen totdat de stijgers kwamen om de muren en de plafondbalken te stutten. Wat ons brengt op de ontwikkelingen rond de Hoofd wacht. De politie maakte volop gebruik van de voor kamer c.q. keuken om van daar uit acties te ondernemen op de Grote Markt. Het houtwerk werd geschilderd, maar daarbij werd ge constateerd dat de balustrade van het balkon in verre gaande staat van verrotting verkeerde, deze moest daar om worden weggehaald. Herplaatsing vindt pas plaats bij een totale restauratie... De gemeente geeft nog altijd geen definitieve datum wanneer die zal beginnen. Het bestuur is bezig met uitgewerkte plannen te komen voor het opknappen van de gehele binnenkant van het ge bouw. Tijdens de Open Monumentendagen in septem ber was de Hoofdwacht wederom voor het publiek open gesteld en kwamen honderden bezoekers over de drem pel. Teneinde beter inzicht te hebben in de bezittingen van de vereniging heeft mevrouw M. van Vlijmen opdracht gekregen om op een kunsthistorisch verantwoorde wijze een nieuwe inventarisatie te maken van de schilderijen, prenten en andere voorwerpen. Op basis daarvan kan het bestuur maatregelen nemen ten behoeve van een betere conservering. In april was een delegatie van het bestuur aanwezig bij de onthulling van het monument ter nagedachtenis van de in de Tweede Wereldoorlog gesneuvelde Haarlemse militairen. Onze eigen boekenserie de 'Haerlem-reeks' groeide dit jaar met twee nummers. E. Sneller schreef het tweede deel van een trilogie over de kerkelijke geschiedenis van Heemstede met als titel: 'Eiland in de stroom'. Nummer 8 in de serie werd een ongewijzigde herdruk van het reeds jaren uitverkochte en veel gevraagde werk van F.A.M. Messing: 'Werken en leven in Haarlem (1850- 1914) een sociaal-economische geschiedenis van de stad (Amsterdam 1972). De herdruk werd uitgegeven door Schuyt en Co. Op 16 september ontvingen we de leden van onze zuster vereniging uit Schiedam, die op deskundige wijze door de heren Poldermans en Delleman, en de rondleiders van het vvv een zaterdag lang in de stad historisch werden wijsgemaakt! 209

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1989 | | pagina 211