Vanaf oktober verscheen er in Haarlem een nieuwe serie maandelijkse uitgaven over de Haarlemse geschiedenis van de laatste honderd jaar. 'Als de dag van Gisteren' bevat onder andere nogal wat beeldmateriaal uit de foto-collectie van de vereniging 'Haerlem' die bij het gemeente-archief berust. Onze bestuursleden Sliggers, Speet en Temminck zorgden onder meer voor de tekst. Maar liefst negen inzendingen van een goed tot zeer goed niveau kwamen er binnen voor de twee-jaarlijkse 'Haerlem-prijs'. De jury heeft het bestuur geadviseerd de prijs toe te kennen aan mevrouw R.C. Boot te Lei den. Haar inzending droeg het motto 'Dat niet Holland se Heeren maar Spaanse tyrannen tot Haerlem regeren'. Deze doctoraalscriptie onderzoekt de positie van Haar lem en zijn machthebbers tijdens de tweede helft van het Bestand. Het bestuur heeft het jury-advies overge nomen en dankt de jury voor het vele werk. Er wordt nog nader bekeken of deze scriptie en enkele andere inzendingen in aanmerking kunnen komen voor publika- tie. Het bestuur mocht dit jaar twee belangrijke legaten in ontvangst nemen. En onze bibliotheek groeit gestaag omdat steeds meer uitgevers of auteurs onze vereniging verblijden met een presentexemplaar. Vanaf deze plaats willen we alle gevers van harte danken. Ons bestuurslid Ab van der Steur vierde een belangrijk jubileum, namelijk het tweehonderdjarig bestaan van zijn kledingzaak aan de Kruisstraat. Een gebeurtenis die hij vergezeld liet gaan van een tentoonstelling en een prachtige uitgave over de geschiedenis van het (maat) kleding bedrijf in het algemeen, en Haarlem in het bij zonder. Waarmee het boek meer werd dan een anekdoti sche bedrijfsgeschiedenis omdat het inzicht geeft in een bijzondere bedrijfstak die ook voor Haarlem eens van behoorlijk belang is geweest. Samenvattend kunnen we stellen dat er in 1989 in Haar lem veel te doen is geweest en dat er allerlei zaken een historisch raakvlak hebben zodat je daar als historische vereniging bij betrokken wordt. Er op ingaan lukt de ene keer beter dan een andere keer. Het is ook niet mogelijk, en soms zelfs niet wenselijk, om je overal mee te bemoeien. Toch probeert het bestuur zoveel mogelijk 'Haerlem' bij belangrijke zaken te betrekken. We geven vaak de aanzet tot bepaalde projecten die anderen over nemen, we participeren in projecten of we voeren ze zelf uit.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1989 | | pagina 212