Necrologieën Charles de Beus Ik heb het mooist denkbare beroep gehad; soms zeer 19 februari 1904- moeilijk, maar nooit had ik er spijt van. 14 mei 1989 Charles de Beus is geboren in Semarang, waar zijn vader werkzaam was bij de Ned. Handels Mij. Zijn familie leden maakten carrière bij de marine en het bankwezen. Terug in Nederland woonde het gezin De Beus in Den Haag, waar Charles eindexamen gymnasium deed. Door zijn vijf jaar oudere broer maakte hij kennis met de n.c.s.v.-kampen. Daar had hij veel contact met prof. Van Rijn en met ds. Bas ter Haar Romeny. Dat bepaalde zijn toekomst. In die jaren waren zijn interesses voornamelijk theologie, klassieke letteren en filosofie. Uiteindelijk besloot hij theologie te Utrecht te gaan studeren. Daar was hij corpslid en met veel enthousiasme lid van zijn jaarclub. Tijdens zijn gymnasiumtijd speelde hij voetbal voor hw 1, ook internationaal. Eveneens cricket met hcc 1, thuis en internationaal. Een keer was er een wedstrijd met drie De Beuzen: vader en zoons Tonnie en Charles. Na zijn beroeping als predikant werd het tennis en schaat sen, ook de interesse in andere takken van sport bleef hij behouden. In 1929 werd hij beroepen te Ten Boer, gevolgd door Rilland Bath in 1932. Op voorstel van ds. Van Dijk werd hij de eerste predikant bij de nieuwe Hervormde Gemeente in Overveen. Daar bleef hij tot zijn emeritaat in 1969. Als predikant in Overveen kwam hij steeds tijd te kort. De prediking, studie, de Gemeente en een groeiend gezin. Een moeilijke tijd was de oorlog met een periode van evacuatie naar Aerdenhout, Bentveldseweg 150. Daar was vanaf september 1944 water noch gas, en evenmin electriciteit. Men moest zich behelpen. Samen met John de Jong Schouwenburg trok hij er op gammele fietsen op uit om in de polder levensmiddelen te bemachtigen. Na korte tijd ging het gezin terug naar het eigen huis, achter gesloten luiken.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1989 | | pagina 216