Studeren, lezen, achter zijn bureau werken: dat had zijn voorliefde. Zijn preken waren niet gemakkelijk voor zijn gehoor, maar met concentratie kwam met erin en dan werd men geboeid. In de oorlogsjaren, bij kaarslicht, begon hij zijn studie voor zijn promotie. Hij promoveer de in 1945 op de 'Oud-Christelijke doop en zijn voorge schiedenis' bij professor Brouwer. Het was deel 1. Deel 11 verscheen in 1948- Later verschenen meer publikaties en zijn laatste werk kwam in 1979, tien jaar na zijn emeritaat: 'Komst en toekomst van het Koninkrijk Charles heeft een werkzaam leven gehad, steeds bijge staan door zijn vrouw, die hij al vanaf de schoolbanken kende. In haar familie waren meerdere theologen. Geza menlijk hadden zij veel interesses: muziek, literatuur, de natuur, vooral in de vakanties de bergen. Voor Char les was echter het hoogtepunt van de Kunst: de poëzie. Een werkzaam, vriendelijk en goed christen is heen gegaan. Charles Boeree 25 augustus 1899- 25 november 1989 Op woensdag 29 november 1989 hing aan het gebouw van de Sociëteit Vereeniging aan de Zijlweg, de Neder landse vlag halfstok, als eerbetoon aan het erelid de heer Charles Boeree, die vier dagen eerder op negentigjarige leeftijd in Heemstede was overleden. De teraardebestel ling geschiedde die dag op de Algemene Begraafplaats in Bloemendaal, de gemeente waar hij een belangrijk deel van zijn leven woonde. De Sociëteit had een actief lid verloren, evenals andere instellingen en vele vrien den. De aankondiging van het overlijden vermeldde immers: oud-directeur van de Zeepfabriek 'Het Klaverblad', drager van de ere-medaille in goud, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau, bondsridder van de knvb (Ko ninklijke Nederlandse Voetbalbond), erelid van de afde ling Haarlem van deze bond, erelid van de Sociëteit De Vereniging' en erelid van de bridgeclub Haarlem nbb. Uit deze lijst blijkt welk een belangrijke plaats de heer Boeree in brede kring innam. Een bijdrage, gewijd aan een oud-medewerker van de Zeepfabriek Het Klaverbladdie zich van jeugdige leef tijd tot zijn dood geïnteresseerd heeft in het wel en wee van het bedrijf, biedt aanleiding om herinneringen op te halen aan een industrie, die meer dan een eeuw in de wijk nabij de Burgwal en het Spaarne gevestigd N. DE JONG SCHOUWENBURG 215

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1989 | | pagina 217