was. De firma Dyserinck en Swens en Co. (leden van het geslacht Swens hebben in de loop der jaren hun krachten aan het bedrijf gegeven) stichtte in 1873 in de toenmalige Magdalenasteeg een fabriek in harde zeep genaamd Het Klaverblad. Kort daarop volgde de verhui zing naar de Spaarnwouderstraat en de industrie genoot geruime tijd als 'Zeep-, Eau de Cologne- en Parfumerie- fabriek 'Het Klaverblad' bekendheid. Later werd de be drijfsvorm gewijzigd en tenslotte werd het de Zeepfa briek Het Klaverblad bv. In de wijk Burgwal-Spaarne stonden verder de inmiddels ook verdwenen vestiging van Haas Azijn en de nog bestaande Haarlemmeroliefa- briek uit 1672 aan de Achterstraat. De heer Boeree deed op 1 maart 1917 zijn intrede bij Het Klaverblad en klom aanvankelijk op van jongste medewerker tot procuratiehouder/chef de bureau. In 1964 nam de Koninklijke Sanders Cosmetica uit Leiden het bedrijf over en de heer Boeree werd tot directeur aangesteld. Na zijn pensionering volgde de benoeming tot commissaris, welke functie hij op 72-jarige leeftijd om statutaire reden moest neerleggen. Hij bleef echter als adviseur de contacten met het bedrijf onderhouden. De gemeenteraad van Haarlem stelde op 2 augustus 1978 voor de Burgwal een plan vast en hierbij werd rekening gehouden met verplaatsing van de fabriek. Koninklijke Sanders liet in 1984 in Vlijmen een fabrieks complex bouwen en Het Klaverblad werd daarin onder gebracht. Het voortbestaan van Het Klaverblad als be drijf was daardoor verzekerd. Onder grote belangstelling vierde de heer Boeree op 1 maart 1957 het veertigjarige dienstverband. De regering erkende zijn verdiensten door de toekenning van de ere medaille in goud, verbonden aan de Orde van Oranje- Nassau. Naast zijn dagelijkse werkzaamheden legden enkele tak ken van sport beslag op de heer Boeree. Zo had voetbal zijn grote belangstelling. In 1914 trad hij toe tot de voetbalclub Concordia. Na opheffing was hij een der oprichters van de club ivo (In Vriendschap Opgericht) en was actief als speler en bestuurslid. Het leiden van een wedstrijd trok hem meer aan dan het spelen en in 1921 floot hij voor het eerst een ontmoeting in de Haarlemse Voetbalbond. Tot 1949 trok de fluitist er regelmatig op uit: tot 1926 bij de Onderbond en daarna bij de Nederlandse Bond. Het bleek dat de Haarlemse arbiter uit het goede hout was gesneden want hem wer den belangrijke ontmoetingen toevertrouwd. Zijn naam

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1989 | | pagina 218