werd zelfs in 1938 op de internationale lijst van scheids rechters geplaatst. Door de oorlog en omdat het aantal interlandwedstrijden na de bevrijding beperkt was, reis de hij maar één keer naar het buitenland. Dat was in mei 1938 voor de wedstrijd België B-Luxemburg in Aarlen. Verder kwam scheidsrechter Boeree in actie bij Noord-Nederland tegen Noordwest-Duitsland, bij oe fenwedstrijden van het Nederlands elftal tegen buiten landse ploegen en bij wedstrijden om het kampioenschap van Nederland. Zijn activiteiten voor de Nederlandse voetbalsport werden beloond door de benoeming tot bondsridder van de knvb. Enige tijd was hij secretaris van de vereniging van Bondsridders. Gedurende een periode van 37 jaar (1929-1966) maakte de heer Boeree deel uit van het bestuur van de Haarlem se Voetbalbond, de latere afdeling Haarlem van de knvb. Het beheren van de penningen werd hem toever trouwd, hij was voorzitter van de protest- en adspiran- tencommissie en maakte namens het afdelingsbestuur deel uit van de Medische Sportkeuring en de Technische Commissie van de Sportraad. Bij de viering van zijn zilveren jubileum op 17 juli 1954 als bestuurslid, werd hij onderscheiden met het erelidmaatschap. Zijn loopbaan als scheidsrechter eindigde in 1947, maar hij bleef als rapporteur van scheidsrechters nog werk zaam voor de knvb. In bridge, dat ook als een tak van sport wordt be schouwd, sloeg de heer Boeree ook bepaald geen slecht figuur als lid van de Bridgeclub Haarlem nbb. Met zijn koppelgenoot, de Haarlemse arts Van Tetering, boekte hij vele successen. Hij werkte mee aan het behalen van de nationale kampioenschappen van zijn club alsmede bij districtskampioenschappen in Kennemerland. De club benoemde hem tot erelid. Voorts verdienen vermeld te worden zijn activiteiten bij de Sociëteit 'Vereeniging', waarvan hij 34 jaar lid was. De heer Boeree trad in 1955 toe en op 27 november 1962 koos de ledenvergadering hem tot lid van het be stuur. Eerst was zijn taak het materiaalbeheer en van 23 maart 1967 af, werd hij secretaris. Bij het bereiken van de vijfenzeventigste geboortedag moest hij op 24 novem ber 1973 de functie neerleggen. Ook hier volgde de benoeming tot erelid als blijk van grote waardering voor de wijze waarop hij zich voor De Sociëteit had ingezet. Gedurende zijn vele werkzaamheden op verschillend gebied heeft de heer Boeree zich vele vrienden gemaakt. Dat bleek bij de begrafenis, waar sprekers in herinnering 217

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1989 | | pagina 219