terug uit de openbare concertpraktijk. Bij haar thuis en elders werden in die tijd soms illegale huisconcerten georganiseerd. Na afloop van de oorlog gaf zij onmiddel lijk her en der in kerken, veelal samen met de plaatselijke organisten, zogeheten Bevrijdingsconcerten, waaraan door ouderen nog steeds ontroerende herinneringen worden bewaard. Wanneer zij met haar klare stem het Zonnelied van haar vroegere lerares Catharina van Ren- nes had gezongen: Ziet hoe lieflijk het zonlicht schittert op weide en veld, nam het losbarstende applaus dan het karakter aan van een ware ovatie. Aan waardering, op welk vlak dan ook, heeft het deze populaire zangeres nooit ontbroken. Behalve haar ko ninklijke onderscheiding in de vorm van het officierschap in de orde van Oranje-Nassau, ontving zij nog andere eerbewijzen waarop zij trots was: met name de ereme daille van de stad Amsterdam en de plaatsing van haar door de Haarlemmer Otto de Kat geschilderd portret in de eregalerij van het Amsterdamse Concertgebouw. Ook het naderhand (ter gelegenheid van haar 65ste verjaardag) benoemen van een nieuw gekweekte dahlia soort, heeft Jo Vincent, die een hartstocht had voor bloemen, als zodanig ervaren. Een schitterende posthume bloemenhulde van vrienden en bewonderaars begeleidde op 5 december haar uit vaart, via 'haar' vroegere Overveense parochiekerk al waar de requiemmis werd opgedragen, naar Westerveld. In dezelfde aula waarin afscheid van haar werd geno men, had Jo Vincent destijds zelf bij het orgel gestaan om bij iemand anders' laatste plechtigheid een door haar geliefde aria van Purcell te zingen: When I am laid in earth, remember me. Degenen die haar persoonlijk of muzikaal hebben meegemaakt, zullen daar geen moeite mee hebben. Wil Holt Op donderdag 6 april overleed op 80-jarige leeftijd in 17 mei 1908- Verpleeghuis Boerhaave Willebrordus Cornelis Maria 6 april 1989 Holt, een van de meest opvallende middenstanders in het na-oorlogse Haarlem. Zijn indrukwekkende staat van dienst blijkt al uit de reeks functies, die hij bekleed heeft: voorzitter van het Anegang-comité, secretaris van het Comité Centrum Belangen, penningmeester van de afdeling Haarlem van de Nederlandse Vereniging Be scherming Voetgangers en penningmeester van de Haar- JOHAN VAN KEMPEN 220

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1989 | | pagina 222