blemen voor het publiek niet meer bereikbaar zouden zijn. Daarom: het verkeer onder de grond. Op de Dreef bij het Houtplein zou één grote toegang moeten komen, die het begin moest vormen van een straat die precies onder de Grote Houtstraat zou doorlopen. Vanuit die ondergrondse straat zouden trappen naar boven moeten voeren naar de daarvoor in aanmerking komende win kels. Het plan bleek interessant genoeg om er uitvoerig over te discussiëren, niettemin te fantastisch en meteen te duur bevonden. Er kwam geen spaan van terecht, maar Holt bereikte wel, dat Haarlem tot het inzicht kwam, dat er toch iets, nee heel veel gedaan moest worden wilde met name de binnenstad niet aan het verkeer ten gronde gaan. Hij kreeg daarom (tenslotte!) meer gehoor, toen hij samen met A.W. Korstjens van de Houtplein vereniging (tevens bestuurslid Haarlems Bloei) met plannen kwam tot ontlasting van het verkeer in de bin nenstad, tot verbetering van de gelegenheid tot winkelen en tot bevordering van de veiligheid van voetganger en fietser. Iedereen werd het met de heren eens, maar er gingen toch nog jaren overheen, eer de zogeheten fan tasie van Holt werkelijkheid werd. Des te navranter is het nu vast te stellen, dat ze zichzelf overleefd heeft, gezien de huidige verkeerssituatie in de binnenstad. Zou Wil Holt nog geleefd hebben en in zijn vitale jaren verkeren, wat zou hij dan nu bezig zijn met weer nieuwe plannen. Die druk doende man, vaak visionair, zou weer zijn zoveelste knuppel in het Haarlemse hoenderhok gooien. Je moet er niet aan denken. Of juist wel? Man nen als Holt zijn goud waard. Cornelis Johannes Op 4 mei 1901 werd in het huis gelegen aan de Koningin neweg 62 in Haarlem Cornelis Johannes Hubertus Hoog geboren als tweede zoon uit het huwelijk van J.M.C. Hoog en C.E.A. Hoog-Triebart. In zijn jonge jaren verhuisde hij naar Huize 'Zwanenburg', dat toen nog deel uitmaakte van de kwekerij 'Zwanenburg', eigen dom van C.G. van Tubergen's Bloembollen- en Zaad- handel n.v. zoals het bedrijf destijds heette. Zijn vader en diens broer Thomas vormden daarvan de directie. In de periode 1893-1914 verwierf het bedrijf wereldnaam door de rechtstreekse invoer van uitheemse bolgewassen uit het land van oorsprong, alsmede door Hubertus Hoog 4 mei 1901- 31 oktober 1989 WIM HELVERSTEIJN 222

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1989 | | pagina 224