De IJmuidense vrachtwagenchauffeur cor de boer uit Haarlem wordt onderscheiden met het ere-diploma voor het internationale goederen- en personenvervoer. 5 In een reactie op de provinciale nota 'Economische Ver kenningen' laat de gemeente Haarlem weten niet gepor teerd te zijn voor indeling bij IJmond en Alkmaar. Haar lem heeft (ook economisch) veel meer affiniteit met Amsterdam. 6 Daarheen gereden door een koets opent burgemeester mr. Elisabeth scHMiTZ de gerestaureerde Waag. Mr. a. wensing (84) overleden, oud-raadslid van Haar lem, oud-lid provinciale staten. 11 F.R. PARDOEL (wd) en P.A.M. SCHELLEKENS (PvdA) als raadsleden in Haarlem geïnstalleerd. Blijkens de nieuwjaarsrede van burgemeester schmitz is het aantal inwoners van Haarlem, dat vorig jaar be neden de 150.000 is gebleven, voor het eerst gestegen met 570, en bedraagt per 1-11-88: 149.310. 12 Een felle brand verwoest de tennis- en squashhal Over- hout aan de Noord-Schalkwijkerweg. Tijdens graafwerkzaamheden door de ptt op het Nieuwe Kerksplein worden menselijke botten gevonden, moge lijk afkomstig van een ióe-eeuwse armenbegraafplaats bij de kerk. 13 Aan het Groot Heiligland wordt het Architectuur en Bouwhistorisch Centrum (abc) geopend. Boven Café De Witte Zwaan, hoek Kinderhuisvest-Zijl- straat, opent zich de Sociëteit De Pen, speciaal bedoeld voor journalisten en aanverwante lieden. 14 Mr. k. pos neemt afscheid als voorzitter van de wijkraad te Zaanen. 16 De IJsclub voor Haarlem en omstreken 120 jaar. 20 Zuster w. caeren (Zuster Claartje) neemt afscheid van het ziekenhuis St. Joannes de Deo, waar zij 18 jaar op de kraamafdeling heeft gewerkt. De Haarlemse tandtechnicus geuzebroek gekozen tot voorzitter van de Vereniging van Laboratoriumhouden- de Tandtechnici. 21 Annie woud (88), concertzangeres en zangpedagoge, in Haarlem overleden. 22 a.h.m. van velzen (72) overleden, oud-hoofd van de Bonaventuraschool in het Kleverpark. 23 De gemeente Haarlem en de gemeenschappelijke ge zondheidsdienst (ggd) Zuid-Kennemerland tekenen een samenwerkingscontract. 24 Na een 40-jarig dienstverband bij de gemeente verlaat mevrouw paula verdurmen de Spaarneschool in Spaarndam. 240

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1989 | | pagina 242