Minister nijpels opent het directiekantoor van de rijks gebouwendienst aan het Stationsplein. Uit een rapport van de gebouwencommissie van het r.k. dekenaat Haarlem blijkt, dat vóór het jaar 2000 het aantal parochies wegens terugloop van de bevolking en verminderd kerkbezoek drastisch verminderd moet worden. In verband met de (kleine) criminaliteit branden de straatlantaarns een uur langer. Het Haarlems Studenten Gildt viert zijn 50-jarig bestaan Directeur b. van oerle van de Haarlemse Paulusschool voor vso-lom neemt afscheid. De heer r. van der zijden, meer dan 25 jaar in dienst van de provincie, neemt afscheid. Hij ontvangt de bron zen penning van de provincie en een koninklijke onder scheiding. Wethouder leni van son slaat de eerste paal voor een woningproject voor ouderen op de hoek van de Wester gracht en de Voorzorgstraat. Tijdens een bijeenkomst van de Stichting Promotie Haarlem speldt burgemeester schmitz henk vijn we gens diens vele verdiensten voor de stad de gouden promotiespeld op. Bij de redactie van Haarlems Dagblad neemt hans bos, eertijds chef stadsredactie, afscheid. In Nieuw Delftweide viert de heer j. bakkum zijn 100ste verjaardag. Mevrouw ria doesburg lanooij neemt afscheid van 41 jaar onderwijs en verlaat de Dr. Bavinckschool. Zij wordt koninklijk onderscheiden. Het kathedrale koor en de zangertjes van de Haarlemse Koorschool, op tocht in Rome, zingen zowel in de Sint Pieter als in de grote zaal van het Vaticaan, en ontmoe ten de Paus. l.j. diender (66) overleden, een bekende figuur in Haarlem als exploitant van de stationsrestauratie. adriaan verschoor (71) overleden, oud-organist van de Radiokerk aan de Vijverweg te Bloemendaal. c. oderkerk neemt na 38 jaar gemeentedienst afscheid, en wordt ridder Oranje Nassau. Aan het Klein Heiligland wordt een project opgeleverd van merendeels gerestaureerde panden. Blijkens een consumentenonderzoek van Burke Inter view naar de leukste winkelstraat komt Haarlem op de 30e plaats. Oud-pastoor h.w. van schie (87) van de St. Jansparo chie aan de Amsterdamstraat overleden. 241

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1989 | | pagina 243