2i De Haarlemse animatiefilmer gerrit van dijk wint in de kategorie 'beste korte film' op de Berliner Festspiele de Gouden Beer voor zijn film Pas A Deux, die hij met Monique renauld uit België heeft gemaakt. 23 De 60-jarige ARisTiDE POULOPOL wordt vermoord in zijn Schalkwijkse woning gevonden. 25 De gemeente Haarlem neemt vanwege de Vereniging Milieudefensie een milieuprijs in ontvangst wegens de beperking in het gebruik van tropisch hardhout. Maart 1 j. bogaerd, handzetter bij drukkerij Enschedé 40 jaar in dienst. Koninklijk onderscheiden. 3 Bij het neerleggen van zijn advocatenpraktijk wordt mr. a.j. fibbe ridder Oranje Nassau. Burgemeester schmitz speldt hem de onderscheiding op. Het Carlton Square Hotel aan het Houtplein wordt ge opend. Burgemeester schmitz onthult een plaquette. 4 Wethouder piet sikma van Haarlem en burgemeester drs. ijsselmuiden van Haarlemmerliede/Spaarnwoude openen het nieuwe clubgebouw van de hsv. De Kam pioen in het recreatiegebied Spaarnwoude. 5 j.f. van veen in het Reinaldahuis 100 jaar. 7 Haarlemse Bloemenmeisjes vertrekken voor een trip van ruim twee maanden door Japan om Holland te promoten. 8 Haarlem viert de Internationale Vrouwendag. 9 Looneisen in de Grafische Industrie leiden onder meer tot staking bij de rotogravure. De klokken in de toren van de Petrus en Pauluskerk in Haarlem-Noord zijn gerestaureerd en weer opgehangen. 11 In het Frans Halsmuseum wordt een tentoonstelling ge houden van werken van de beeldhouwer mari andries- sen en geopend door wethouder ab van schooten. 13 Een Russische delegatie brengt een bezoek aan het Elisabeth Gasthuis en aan de Bloemenhovekliniek in Heemstede. 14 Blijkens een onderzoek van de heren nico brink en dik vonk van Hout en Plantsoenen is de Haarlemmerhout doodziek. De situatie is dramatisch. Ds. drechsler (58) overleden, predikant van de Chris telijke Gereformeerde Kerk in Haarlem-Noord. 17 Mevrouw netty roos, erevoorzitter van de Hockeyclub Bloemendaal, wordt gehuldigd bij haar 8oste verjaardag. 20 Wethouder bert bruijn en een der bewoonsters slaan de eerste paal voor een complex van 50 eengezinswonin gen aan het Nieuw Guineaplein. 21 Terwille van een betere cao voeren onder meer de 242

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1989 | | pagina 244