verpleegkundigen van het Elisabeth Gasthuis en het Spaarneziekenhuis actie door pamfletten uit te delen op de kruispunten Prins Bernhardlaan/Schipholweg en Kleine Houtweg/Kamperlaan. 22 De afdeling Haarlem van de Algemene Bond voor Ou deren viert zijn 40-jarig bestaan. 23 Burgemeester schmitz onthult in het Reinaldapark het monument, opgericht ter herdenking van de Haarlemse militairen en koopvaarders die in de Tweede Wereldoor log zijn gesneuveld. 24 Museum Jacobs van den Hof in Overveen geopend met daarin 65 werken van de beeldhouwer van den hof. 28 J.H. krudde (75), oud-adjunct-directeur van de Grafi sche School Haarlem, overleden. 29 De actie van de verpleegkundigen in Zuid-Kennemer- land leidt tot een demonstratie op de Grote Markt. j f, saarberg (90) overleden, oud-directeur Werkspoor NV. 30 De Stichting Diogenes Haarlem (herstel oude pandjes) viert haar 20-jarig bestaan met een tentoonstelling in het abc aan het Groot Heiligland. Mevrouw ien dales, burgemeester van Nijmegen, en haar wethouder van welzijn brouwer zijn te gast bij burgemeester schmitz en nemen een kijkje bij de senio ren-werkgroep Beter Alternatief Voor Ouderen (bavo) in de Leidsebuurt. 31 Mevrouw an van der vlugt, destijds de eerste vrouwe lijke postbesteller in Haarlem, 25 jaar bij de ptt. j a. van der putte neemt afscheid als directeur van de Stichting Gezinszorg Zuid-Kennemerland in Aerden- hout en wordt opgevolgd door zijn staffunktionaris riet Directeur e. comans van de woningbouwvereniging St. Jozef neemt afscheid. Wethouder van schooten reikt hem de erepenning van de gemeente Haarlem uit. 1 p.a. ROORDA gekozen tot voorzitter van de afdeling Haarlem van D'66, als opvolger van ton cornet. Burgemeester schmitz stelt het naar de befaamde voet baller KICK SMIT genoemde trapveldje aan de P.C. Bou- tensstraat in gebruik. 2 De heer aat broersen herdenkt het feit dat hij 40 jaar organist is in de H. Hart-kerk aan het Kleverpark. 6 wil c. holt (80), oud-gemeenteraadslid in Haarlem, overleden. De eerste paal wordt geheid voor de nieuwe Rudolf Steinerschool aan de Engelandlaan. VAN RIJN. 243

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1989 | | pagina 245