De gemeenteraad besluit ruim 2 miljoen gulden uit te trekken voor restauratie van de Vleeshal. 3 De Filmgroep roept ton schravendijk uit tot beste filmer van het jaar wegens diens documentaire/reportage 'Tenerif. 5 De eerste dag van een zonnige zomer bezorgde Zuid- Kennemerland mudvolle recreatie-oorden. Tijdens de viering van de bevrijdingsdag wonen duizen den (jonge) belangstellenden het popfestival in het Ke naupark bij. 6 In de Beijneshal wordt een antiquarenbeurs gehouden. In Schalkwijk wordt de wijknatuurtuin 't Groene Hart geopend. 8 In de Beijneshal wordt de vierde editie van de Haarlemse Bedrijven Kontakt Dagen gehouden. Het Spaarne in Haarlem-Noord blijkt het voorbije week einde door olie te zijn vervuild. 9 Na bijna 30 jaar actieve dienst neemt mevrouw b. v.d. hary afscheid als wijkverpleegkundige. 10 Haarlem vraagt het Rijk 8,7 miljoen subsidies ter restau ratie van Tuinwijk-Zuid, een complex van 86 woningen, gebouwd door ir. j.b. van loghem. Directeur h. hermsen van de Grafische School slaat de eerste paal voor een nieuw gebouw ter uitbreiding van de school. Ongeveer 60 Haagse diplomaten, onder wie consuls en ambassadeurs, brengen op verzoek van de Haarlemse Kamer van Koophandel een bezoek aan Haarlem. Het dak van het Frans Halsmuseum blijkt door hout worm te zijn aangetast. Restauratie zal vooralsnog 500.000 gulden vergen. Tijdens de 10 mei-herdenking op de ere-begraafplaats te Overveen is ook de nazi-speurder simon wiesenthal aanwezig. 11 De eerste wekelijkse Haarlemse kunstmarkt, geopend door de burgemeester, gaat van start. Burgemeester schmitz stelt het vernieuwde station in gebruik. 13 De gerestaureerde molen in het wandelbos Groenendaal te Heemstede weer in gebruik. 14 Ds. CH. DE BEUS, em. predikant (85) te Bloemendaal, overleden. 17 Aan de hand van een inventarisatie wil de gemeente historische schepen op de gemeentelijke monumenten lijst plaatsen. Haarlem is de eerste gemeente in ons land die dit initiatief neemt. 245

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1989 | | pagina 247