19 De verbouwde huizen van bewaring De Koepel en De Vest worden in gebruik genomen. De capaciteit is ver groot van 242 naar 340 cellen. Bij zijn afscheid als bedrijfsdirecteur bij het Werkvoor zieningschap Zuid-Kennemerland wordt ing. c.j. hens- ker geridderd in de Orde van Oranje Nassau. De ver sierselen worden hem uitgereikt door wethouder van son. Aan de Hendrik Figeeweg wordt de eerste paal geslagen voor het nieuwe pand van het Autoschadebedrijf Cen traal. Aan de Clovisstraat gaat de eerste paal de grond in voor een nieuw clubhuis voor dvs. Het vorige werd door brand verwoest evenals dat van de speeltuinvereniging vzod, waarvoor ook de eerste paal de grond inging ten gunste van nieuwbouw. 20 Wethouder van son opent De Baan, een recreatiecen trum voor geestelijk gehandicapten. Het door brand verwoeste biljardcentrum Vreeburg aan het Kerkplein te Bloemendaal is herbouwd en wordt heropend. In het hervormde kerkje aan het Wilhelminaplein te Heemstede, waar nicolaas beets 14 jaar predikant is geweest, wordt de 150-jarige Camera Obscura gevierd. 21 Het herenhockeyteam Bloemendaal voor de vierde ach tereenvolgende maal kampioen van Nederland. 22 Het gab begint zijn werkzaamheden in de nieuwbouw aan de Jansweg. 24 Bij een overval op een postagentschap aan de Santpoor terstraat wordt een bedrag van duizenden guldens buit gemaakt. koos pelsser (Links Haarlem) wordt tot raadslid geïnstalleerd als opvolger van rob van doorn. De gemeenteraad gaat akkoord met het voorstel van burgemeester en wethouders om recreatieve fiets- en voetpaden aan te leggen in de Groene Zoom van Schalk wijk. Wethouder van son opent in de refter van het stadhuis een expositie 'Nooit te Oud' met werken van creatieve ouderen. 25 p.m. de hartog koninklijk onderscheiden wegens zijn verdiensten voor de integratie van geestelijk en lichame lijk gehandicapten in gezinsvervangende huizen. 27 rch voetbalkampioen zondagsamateurs. Met een boerenkermis sluit de Beatrixschool in het Ramplaankwartier de viering van het 50-jarig bestaan af.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1989 | | pagina 248