De Haarlemse ptt Toneelvereniging Postaal Genoegen viert haar 6o-jarig bestaan met een voorstelling van Dag boek van een Deugniet. Radio De Branding, de lokale omroep voor Heemstede en Bennebroek, begint met haar uitzendingen. De eerste paal gaat de grond in voor de basisschool Jan Gijzen in Haarlem-Noord. Dr. h. de jager neemt afscheid als hoofd van het ge meentelijk laboratorium. De Zonnebloem viert zijn 40-jarig bestaan met een pro vinciale jubileumbijeenkomst in de Beijneshal. Haarlems Kamerkoor viert zijn zilveren jubileum in de Groenmarktkerk met Rossini's Petite Messe Solemnelle. De Haarlemse kinderboekenschrijver ted van lies hout wordt bekroond met een Zilveren Griffel voor zijn boek Och, ik elleboog me er wel doorheen. Ten gevolge van een vliegtuigramp in Suriname zijn onder meer omgekomen RCH-trainer nick stienstra, de 25-jarige FLORiAN vijent (Telstar) en de Haarlem speler ORTWIN LINGER. henk steenkist (76) overleden, musicus en oud-di rigent van o.m. de Operettevereniging Hulsbergen. In het Frans Halsmuseum wordt een tentoonsteling ge houden, gewijd aan de iye-eeuwse schilder pieter saen- redam. Tegelijkertijd verschijnt een standaardwerk over Saenredam van gary schwartz en marten jan bok. Drs. HANS VAN DEN berg uit Haarlem geboortig, en werkzaam als augustijner missionaris in Bolivia promo veert in Nijmegen op zijn onderzoek naar de geloofs wereld van de Aymara-christenen. Haarlem viert weer uitbundig zijn Haarlemmer Hout Festival. Op Schoteroog, de voormalige vuilnisbelt, worden de eerste twee windturbines (molens) geplaatst. In een beleidsnotitie geeft het stadsbestuur een reeks aanbevelingen ter bevordering van de emancipatie van homoseksuelen en ter bestrijding van discriminatie. Bij zijn 40-jarig jubileum als kok wordt chefkok h. de vries van het Marinehospitaal koninklijk onderschei den. Bij de invalswegen van Haarlem worden borden ge plaatst met Welkom in Haarlem en tevens met informa tie van op handen zijnde evenementen. In de stationsrestauratie krijgt NS-directeur ploeger het jubileumboek 'Het Spoor-150 jaar Spoorwegen in Ne- 247

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1989 | | pagina 249