derland' aangeboden. De Camera-groep van J.J. Cremer omlijst de samenkomst en pleit voor het behoud van de stationsrestauratie-in-J ugendstil 16 Wethouder van schooten opent de manifestatie Haar lem Open Bloemenstad. In de Librije van het stadhuis wordt een expositie gehou den over het 500-jarige Hofje van Loo in de Barrevoete- straat. Tevens verschijnt over het hofje een boekje, ge schreven door drs. b. speet. jacob zeepvat (75) overleden, oud-conrector van het Kennemer Lyceum en oud-commandant van de Vrijwil lige Brandweer Zandvoort. 21 pieter van vollenhoven bekijkt als voorzitter van het Nationaal Restauratiefonds het gerestaureerde pandje van de violiste skye carman aan het Nieuw Heiligland en bezoekt ook het Antonie Gasthuis Hofje aan het Klein Heiligland. Het Fonds tekent een overeenkomst met de gemeente Haarlem die de renovatie van oude particuliere panden soepeler maakt. 23 In aanwezigheid van mgr. h. bomers wordt in de kathe drale basiliek de eregalerij, bestaande uit 21 panelen, gemaakt door henk hilterman, ingewijd. Mr. d.g. van NOORT (45) overleden, burgemeester van Velsen. Directeur h. hermens van de Grafische School neemt afscheid. Hij wordt onderscheiden met het ridderschap in de orde van Oranje Nassau. Met een speciaal concert wijdt stadsbeiaardier Bernard winsemius het gerestaureerde carillon van de Grote of St.-Bavo-kerk en de herstelde luidklokken weer in. 24 ln Haarlem wordt Roze Zaterdag gehouden, een lande lijke homo- en lesbische manifestatie en demonstratie. De afdeling Haarlem van de Nederlandse Vereniging van Voedings- en Keukendeskundigen viert haar zil veren jubileum. 25 rch wordt algemeen amateurkampioen van Nederland door als winnaar tevoorschijn te komen uit de duels tegen de zaterdagkampioen Heerjansdam. 27 Rector e.j.m. hupperetz van schalkweide (80) over leden, erekanunnik van het kathedraal kapittel en oud regent van het voormalige seminarie Hageveld te Heem stede. 30 Met veel muziek en andere feestelijkheid viert Haarlem zijn Vierde Grote Markt Festival. Haarlem bereidt zich voor op zijn 750-jarig bestaan in 1995. In de begroting voor 1990 is een bedrag van 150.000,— gereserveerd. Ieder jaar zal een bedrag opzij gelegd worden. 248

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1989 | | pagina 250