De heer j. kwakman neemt afscheid als directeui van de Daaf Geluk-school. Uit een rapport van de Gemeentelijke Geneeskundige en Gezondheidsdienst blijkt, dat de Haarlemse scholen niet voldoende schoon worden gehouden. De bezuinigen wreken zich. De Nederlandse Spoorwegen gedenken ook op het Haarlemse station de eerste trein (Amsterdam-Haarlem) die 150 jaar geleden in Nederland reed. Als attractie ontmoeten elkaar een stoomlokomotief en een super moderne Franse TGV-Atlantique. En dat alles onder het oog van de supersnelle schaatster yvonne van gennip, de Haarlemse bloemenmeisjes, een folkloristische groep uit Zandvoort en een gezelschap uit de ook 150-jarige Camera Obscura. In de Ripperdakazerne, nog slechts als koksschool inge richt, wordt de beveiligingscompagnie (bewaking defen sie-objecten in Noord-Holland) ondergebracht. Ten gevolge van een conflict tussen de gemeente en het Haarlemse speeltuinwerk zijn er deze zomer geen vakantiespelen voor de jeugd w.c. tol, chef bestratingen, koninklijk onderscheiden bij zijn afscheid van de Gemeentelijke Dienst Openbare Werken. Conrector b. cornet neemt afscheid van het Eerste Christelijk Lyceum. De heer h l. eijking, vele jaren verbonden aan de afde ling Onderwijs Gemeente Haarlem (supervisie (ver)- bouw scholen) neemt afscheid. Wethouder van schooten neemt een maxirol met handtekeningen in ontvangst van schoolkinderen en an dere belangstellenden die bezwaren maken tegen ophef fing van het schooltuinencomplex aan de Kortenaer- straat, waar een woonwagenkampje zou moeten komen. De 8-jarige olivier van der vooren, achterkleinzoon van de stichter van de gelijknamige broodbakkerij in de Transvaalbuurt - inmiddels verhuisd naar de Waarder- polder - onthult in het bejaardencomplex Van der Voor enhofje in de Kritzingerstraat - de vroegere vestigings plaats - een gedenksteen. De besturen van de Haarlemse woningbouwverenigin gen Sint Bavo en Sint Jozef besluiten tot fusie. De Damiateschool aan de Nieuwe Gracht sluit bij gebrek aan voldoende leerlingen. De heer l.r. vosse (78), i272 jaar koster aan de St. Josephkerk aan de Jansstraat, pauselijk onderscheiden met het erekruis Pro Ecclesia et Pontifice. 249

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1989 | | pagina 251