io Uit een Russisch sportblad blijkt, dat de voetbalwed strijd (cupvoetbal) Spartak Moskou-Haarlem (20-10- 82) in het Leninstadion te Moskou op een tragedie was uitgelopen: minstens 340 mensen kwamen om het leven in de stroom en tegenstroom van toeschouwers bij het einde van de wedstrijd. 13 Mevr. h. van den bosch viert in het Reinaldahuis haar 107e verjaardag. 17 De wethouders sikma (financiën) en van schooten (cultuur en stadsvernieuwing) nemen in Brussel sym bolisch een bedrag van 250.000 gulden aan subsidies in ontvangst, beschikbaar gesteld door de eg als bijdrage in de restauratie van de Vleeshal. Damiate Holding, die onder meer Haarlems Dagblad uitgeeft, neemt de Heemsteedse/Bloemendaalse Cou rant over. 18 In opdracht van de gemeente heeft het onderzoeks bureau Save een uitvoerig onderzoek ingesteld bij de Haarlemse brandweer. Volgens het uitgebrachte rapport ontbreekt het bij de brandweer aan behoorlijk manage ment. Het voorstel tot een drastische reorganisatie neemt het college van B W niet over. 20 Het zeldzaam mooie zomerweer bezorgt Zuid-Ken- nemerland een massale toeloop van buitenlanders. 23 Ten gevolge van botulisme in de Haarlemse wateren is er een grote sterfte aan eenden, zo'n tien tot twaalf per dag. 26 Een vuurspuwende Tsjechische stoomlocomotief ver oorzaakt een bermbrand in het talud van de spoordijk bij de Zijl weg. 31 nicolaas schrier (89), glazenier, overleden. Augustus 1 Tijdens een archeologisch onderzoek in Velserbroek is nabij de Slaperdijk een graf gevonden met een skelet dat ongeveer 4000 jaar oud moet zijn en dateert uit de late steentijd. 4 In Spaarnwoude wordt het Wereldcongres Christen zigeuners 1989 gehouden. 8 Leden van de Archeologische Werkgroep Haarlem heb ben bij opgravingen onder de Vleeshal onder meer een houten beeldje (een monnik) gevonden uit de eerste helft van de 13e eeuw. Ir. j.p. zondervan (56) overleden, directeur Nederland Haarlem bv. 9 Uit het nieuwe Meerjarenplan 1990 t/m 1994 blijkt, dat de gemeente 6,5 miljoen uittrekt voor het renoveren van oude pandjes. 250

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1989 | | pagina 252