Dr. j .m. steinert, president-directeur van Merck, Sharp Dohme Nederland in Haarlem, benoemd tot vice- president Human Health Marketing bij msd Internatio nal in Rahway (vs). Jhr. mr. l.a.r.j. de beaufort benoemd tot hoofdof ficier van justitie te Harlem als opvolger van mr. h.w.p. remmerts de vries, die met pensioen gaat. Echtpaar george en alie oversteegen één dag in Haarlem terug om zijn gouden bruiloft te vieren. Over steegen genoot destijds bekendheid in Haarlem als een spectaculair anarchistisch raadslid vor de Anti-Stem- dwang Partij (1927). Zie 24 december. Volgens besluit van B W wordt in de Haarlemse bouwverordening een bepaling opgenomen die de bouwer verplicht in alle huizen inbraakwerend hang- en sluitwerk aan te brengen. Her en der in de regio, ook in Haarlem, doen personeels leden van verzorgingshuizen mee aan de zogeheten es tafette-actie tot betere salariëring. Haarlem twee dagen Nationale Jazzstad. Uit een vergelijkend onderzoek van de gemeente Tilburg naar de woonlasten in de 23 grootste gemeenten van ons land blijkt, dat Haarlem op de achtste plaats staat. Opel Nicols honkbalkampioen en haalt de 12e landstitel binnen. De softbalsters van Terrasvogels worden ook kampioen. In de vernieuwde hal van VNU in Schalkwijk wordt een kunstwerk onthuld, een object, vervaardigd door marte RÖL1NG. Zes schilderstukken van frans hals worde getranspor teerd naar de vs waar ze zullen worden geëxposeerd. Ruim tienduizend belangstellenden vullen de Grote Markt om te kijken naar een openluchtvoorstelling van de film Dirty Dancing. De heer j. jongsma, bijna 40 jaar werkzaam bij de Dienst Openbare Werken, treedt vervroegd uit. Direc teur scheffelaar speldt hem de koninklijke onder scheiding op. Wethouder van schooten slaat de eerste paal voor het filiaal van de stadsbibliotheek aan de Planetenlaan. Een delegatie uit Pinellas (Florida vs) is op initiatief van wethouder sikma in Haarlem in verband met onderlinge handelscontacten. Er wordt een samenwerkingsovereen komst ondertekend. Op de Grote Markt houden kamerzoekenden een ma nifestatie. De kamernood onder in Haarlem studerenden blijkt enorm groot. 251

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1989 | | pagina 253