Bij zijn afscheid van Stork Services wordt de heer g.z. gevel wenteler koninklijk onderscheiden. Oud-Knilmilitairen en hun familie vieren het 70-jarig bestaan van de Haarlemse afdeling van hun belangen vereniging Madjoe ('Voorwaarts') in De Ringvaart in Schalkwijk. In Gebouw Zang en Vriendschap start leny van schaik met haar Knipkaartkoor: willekeurige mannen en vrou wen die op iedere eerste zondag van de maand zo maar kunnen komen zingen. Het verkiezingspopfestival, georganiseerd door de Jonge Socialisten, trekt ongeveer 20.000 belangstellenden uit heel het land naar Haarlem. Mevrouw jansje ruifrok-kregjes viert in het Reinal- dahuis haar 100ste verjaardag. Het personeel van het Reinaldahuis houdt een protestac tie tegen de toenemende werkdruk in de bejaardentehui zen, ten gevolge waarvan de bejaarden tekort wordt gedaan in hun verzorging. Bij de verkiezingen voor de Tweede Kamer verliezen wat Haarlem betreft de Partij van de Arbeid en de vvd, winst is er voor het cda, D'66 en Links Haarlem. wim de MEU (71) overleden, secretaris Katholieke Bond van Ouderen, afdeling Haarlem. Adjunct-directeur george ten broeke stapt uit het on derwijs en neemt afscheid op het Alwincollege. In het Architectuur Bouwhistorisch Centrum (abc) aan het Groot Heiligland wordt een tentoonstelling gehou den van Haarlem in de Zeventiende Eeuw. Aktievoerders uit een religieuze sekte, waaronder bui tenlanders, bezetten de abortuskliniek Bloemenhove te Heemstede en vernielen apparatuur. Ter gelegenheid van '60 jaar schoonheidscommissie' ver schijnt een gelijknamig boekje dat tijdens een samen komst bij Vroom en Dreesmann aan het Verwulft over handigd wordt aan wethouder van schooten en aan de heer h. santing, directeur van de Haarlemse V en D. De twee open monumentendagen (9/10) in Haarlem worden druk bezocht, vooral het Provinciehuis (200 jaar) trekt heel veel belangstelling. Pastoor w.j. cornel in Parkwijk viert zijn 45-jarig pries terfeest. De heer joop maas viert zijn gouden jubileum als bakker bij bakkerij Vink in de Amsterdamse Buurt. Het beeld Vrouweneiland van mari andriessen in de Waarderpolder is verdwenen en blijkt gestolen. w. de zwager (86) overleden, ruim 70 jaar lid van de

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1989 | | pagina 254