21 Commissaris der koningin de wit plant in de binnentuin van het provinciehuis de eerste van 50.000 bloembollen, die de Koninklijke Vereniging voor Bloembollencultuur geschonken heeft. Blijkens het rapport 'Spreidingsbeleid in Haarlem - toe wijzing van woningen aan buitenlanders' zouden de Haarlemse woningbouwverenigingen discrimineren bij de verdeling van woningen. 22 Mevrouw mr. j. wesseling-lubberink geïnstalleerd als rechter bij de Haarlemse arrondissementsrechtbank. Mevrouw mr. j.g. krol benoemd tot part-time rechter. Directeur c.c. krouwels bij zijn 40-jarig jubileum in het gelijknamige electronische bedrijf koninklijk onderschei den. Mgr. h. bomers, r.k. bisschop van Haarlem, ontvangt uit handen van Bernard bartelink, organist van de kathedrale basiliek, de eerste door Bartelink gespeelde kathedrale cd. 23 Ter viering van 150 jaar Spoorwegen komen zo'n 20.000 mensen op bezoek in de hoofd werkplaats. In de binnen stad wordt een uitbundig straatmuzikantenfeest gehou den. Bisschop bomers wijdt op het terrein van kunstschilder jan makkes te Velserbroek de Moeder Teresakapel in. 24 De Haarlemse Jazzclub 40 jaar. Het 8e lustrum wordt gevierd met een uitgebreid feestprogramma, o.m. met een receptie, reünie en een jazzmarathon op 7/10. Het dameskoor van de kathedrale basiliek viert zijn zilveren jubileum. 26 Havo 4 van de Scholengemeenschap Sancta Maria is een van de drie prijswinnaars in de landelijke prijsvraag, die de Algemene Rekenkamer bij zijn 175-jarig bestaan heeft uitgeschreven. Burgemeester schmitz stelt de vier windmolens op de vroegere vuilnisbelt Schoteroog in werking. Een zgn. schouwcommissie van deskundigen bekijkt een aantal schepen in de Haarlemse wateren, die in aanmer king zouden kunnen komen voor een plaats op de mo numentenlijst. Haarlem heeft de landelijke primeur met deze lijst van monumenten. B W besluiten geen garages te laten bouwen op het omstreden Wilgeveldje aan de 's-Gravensandeweg bij Haarlem-Hoog. 27 De Haarlemse gemeenteraad neemt afscheid van de leden pieter elbers (Links Haarlem) en reinier groos (vvd). Zij worden resp. opgevolgd door koos BRAS en BELINDA THÖNE. 254

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1989 | | pagina 256