ben Noon (82) uit Heemstede in Yokohama overleden, een van de grondleggers van de Katholieke Verkennerij in Noord-Holand, oprichter van de eerste verkenners troep in Haarlem en oud-districtscommissaris van de Katholieke Verkenners. 28 Een actiegroep gooit wegens 'uitbuiting van derdewe reldlanden' ruiten in van het nieuwe Amrobankhoofd- kantoor aan het Houtplein. Dezelfde dag nog wordt het complex door commissaris der koningin de wit geopend. Directeur jos te boekhorst neemt afscheid van Mons Aurea, school voor mdgo. 29 Organist piet kee en componist hans osieck ontvangen in de Gravenzaal ieder de Jos de Klerkprijs, een ere penning ontworpen door mari andriessen. Mr. pieter VAN vollenhoven opent, na aankomst in Haarlem per helikopter, het gebouw van het Franse bedrijf Telemacanique in de Waarderpolder. Hij krijgt 36-750 mee ten behoeve van de Stichting Slachtoffer hulp. In het kader van de viering van 600-jarig bestaan ont vangt het Stedelijk Gymnasium een schilderij, gemaakt door oscar mendlik, een portret van oud-rector gar- De gemeenteraad besluit tot aankoop van het complex van wasserij Rookmaker/EHS aan de Kampersingel. Het terrein zal worden benut voor woningbouw. 30 In het abc aan het Groot Heiligland opent Haerlem- voorzitter cees van steunen een tentoonstelling, ge wijd aan het werk van Architectenbureau nico andries sen. De tentoonstelling is de eerste in een reeks 'Ar chitect van de maand'. Een uitslaande brand verwoest een zolderruimte aan de Nassaulaan. In het vuur komen 47 postduiven om. Wethouder bruijn installeert de nieuwe wijkraad Park wijk-Zuiderpolder. De Haarlemse Football Club Haarlem (1/10 honderd jaar) viert zijn eeuwfeest in Gravenzaal en concertzaal. Voorzitter hut wordt ridder Oranje Nassau. Secretaris frans bastiaenen en diens medebestuurslid harry wehnes onderscheiden met de zilveren KNVB-speld evenals jan bood, secretaris van Haarlems amateur afdeling. Oktober 1 Tijdens een feestelijke eucharistieviering in de kathedra le basiliek van St. Bavo neemt mgr. j. valkestijn af scheid als directeur/dirigent van de Haarlemse Koor school. fons ziekman volgt hem op. RER. 255

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1989 | | pagina 257