2 Haarlem staat bij de vijf genomineerden voor de Hein Roethofprijs (bestrijding criminaliteit) maar de prijs gaat naar Enschede. Burgemeester schmitz krijgt niettemin een oorkonde tijdens een plechtigheid in het Haagse Pulchri Studio. 3 In het kader van de actie 'Zet je verstand op nul' is de laatste maanden een zeer groot aantal wapens bij de politie ingeleverd. 4 In de vroegere filmzaal van café Studio houdt de Haar lemse Kunstenaarssociëteit la haar eerste bijeenkomst. Directeur e. verkerk neemt afscheid van de Noorder- school. Hem wordt rond de kastanje op het schoolplein een bank aangeboden. l. kensen (72) overleden, mede-oprichter en erelid van de honk- en softbalvereniging rch. 5 Brigadier b. metselaar (52) overleden, oud-wijkagent van de Oude Amsterdamse Buurt. 6 De provincie Noord-Holland neemt officieel haar kan torencomplex op het Houtplein in gebruik. Met veel vertoon en tot besluit vuurwerk wordt ook het Houtplein zelf opengesteld. 7 De Wijkraad Stuyvesant viert zijn 10-jarig bestaan. In de Beijneshal wordt de eerste minerale beurs gehou den. De Marching and cycling band van de Haarlemse Har monie Kapel viert zijn zilveren bestaan met onder meer een show op fietsen. Het kantorencomplex Prins Hendrik in de vroegere la gere school aan de Prins Hendrikstraat wordt opgele verd. 8 Ten gevolge van een 's nachts naar binnen geworpen brandbom (molotovcocktail) brandt een lokaal van de Martin Luther Kingschool uit. 9 Uit een verklaring van de politie blijkt, dat er nu dage lijks in het Rozenprieel wordt gesurveilleerd wegens klachten van bewoners over toenemende last van drugs gebruikers. 10 In de vroege ochtend ontploft in de brievenbus van een woning aan de Boekenrodestraat een zelfgemaakte bom. 's Anderendaags, 's nachts, ontploft in dezelfde straat een dergelijke bom bij een personenauto. 11 De Haarlemse wijk Burgwal krijgt de Verkeer-op-Kin- dermaatprijs toegekend door de pressiegroep Stop de Kindermoord. De buurt heeft zich sterk ingezet voor een veilige en kindvriendelijke inrichting van de naaste omgeving. Dertien leden van de Haarlemse Vervoersbond fnv wor-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1989 | | pagina 258