den gehuldigd wegens 25-, 40-, 50-, en 60-jarig lidmaat schap. Onder hen de leden b. horstman, h. hovius, j. diedenburg en j. Wilhelmus die 70 jaar lid zijn. Jhr.mr. l.a.r.j. de beaufort geïnstalleerd tot hoofd officier van justitie te Haarlem. In de parochie van St. Antonius van Padua (Groen- marktkerk) wordt met een Sing In een begin gemaakt met de viering van het 145-jarig bestaan van de kerk. Er verschijnt een boekje: 'Een beeld van een kerk', tekst wim helversteijn, illustraties max koning. In het concertgebouw vieren Angers (Fr.), Osnabrück (D) en Haarlem het 25-jarig bestaan van hun jumelage. Huis te Zaanen, filiaal van de stadsbibliotheek, ten dele door brand verwoest. De schade bedraagt enkele ton nen. De volleybalvereniging Die Reackse viert zijn 40-jarig bestaan. Voorzitter ed koper wordt koninklijk onder scheiden. Bejaardenwoningen aan de Reggestraat gerenoveerd. Wethouder bruijn overhandigt de huissleutel aan de laatste nieuwe bewoners. In Haïfa (Israël) wordt in aanwezigheid van o.m. bur gemeester schmitz het nieuwste deel geopend van het 'Haarlemse' ziekenhuis Beth Joles (Joles Huis). Wethouder van schooten drijft de eerste paal de grond in voor een project van twaalf aanleunwoningen voor bejaarden aan de Schotersingel annex verzorgingshuis Schoterburcht. Mevrouw c.e. dalhuisen-polano (D'66), wethouder te Warmond, benoemd tot burgemeester van Benne- broek. In de Kruidentuin van het Prinsenhof wordt het uit 1721 daterende beeld van lourens coster naar voren verplaatst en komt meer in het zicht van het publiek. Enkele leden van de Dienstenbond fnv jubileren, onder wie de oud-districtsbestuurder c. van viersen die 60 jaar lid is. Drs. w.j. wuist uit Apeldoorn wordt de nieuwe predi kant in de Christelijke Gereformeerde Kerk van Haar lem-noord. Hij volgt de overleden ds. a. drechsler op. In de Koorschool ontvangt onder meer mgr. j. les- crauet, hulpbisschop, het eerste exemplaar van het door mgr. drs. J. valkestijn geschreven boek 'Geschie denis van de jongenszang tot aan de reformatie'. In de Groenmarktkerk, die tevens zijn 145-jarig bestaan viert, installeert Deken a. planken de pastoraatsgroep van de Antoniusparochie. 257

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1989 | | pagina 259