25 De gemeenteraad besluit Haarlem lid te laten worden van het Roemenië-comité en zal tevens een Roemeens dorp adopteren om te voorkomen dat het platgewalst wordt. Belinda thöne (wd) en roos bras (Links Haarlem) worden tot leden van de gemeenteraad geïnstalleerd. Minister e. nijpels opent in het concertgebouw het sym posium Gezond Groen. Hij brengt ook een bezoek aan de Haarlemmerhout, waar hij begroet wordt door Hil- debrand en diens kompanen. Zij bezingen de schoonheid van de Hout en pleiten voor haar behoud. Leerlingen van de nabij gelegen Dreefschool doen dat evenzeer. In de middenberm van de Fonteinlaan onthult de minister een milieubord: Laat de auto staan voor het behoud van Hout en Laan. 27 Burgemeester schmitz onthult op de hoek van Raaks en Ged. Oude Gracht de door margriet van den bos gemaakte schilderingen, aangebracht op twee in verval len staat verkerende monument-pandjes. Wethouder loeki van balen opent in de Romolenpol- der het Anton Pieckhofje, een woonexperiment voor bejaarden. 29 Ds. c. keyzer vertrekt naar Epe en neemt afscheid van de Noorderkerk. 31 aad vos legt na negen jaar zijn functie als voorzitter van de afdeling Haarlem van het Koninklijk Ondernemers Verbond (knov) neer. c.j.h. hoog (88) overleden, oud-directeur Kon. Bloem bollen en Zaadhandel van Tubergen bv. November 1 Hoofdcommissaris ries straver springt voor een half jaar in bij het politiekorps van Breda, waar na interne moeilijkheden de functie van hoofdcommissaris vacant is geworden. In het complex van de Ripperdakazerne worden vier 'straatjes' vernoemd naar ondercommandanten van wig- bold ripperda, commandant tijdens het Haarlemse beleg door de Spanjaarden: lodewijk horenmaker, 3 In Haarlem wordt de nacht van de Galerie gehouden als inleiding tot Kunstlijn, de manifestatie van de beeldende kunst. Twee gewapende mannen plegen een roofoverval op een postagentschap in de Hannie Schaftstraat. 4 leo standaert neemt afscheid als voorzitter van de Stichting Recreatiecentrum voor geestelijk gehandicap ten in Zuid-Kennemerland. 258 GERRIT RUYCHAVER, JACOB PELLICAEN en PIETER VLAS MAN.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1989 | | pagina 260