Oud-burgemeester mr. m.m. kwint (91) van Velsen overleden. Wethouder bruijn presenteert in Schalkwijk de eerste rolemmer voor het verzamelen van huishoudelijk afval. Uit het Spaarne wordt in de bocht bij de Gravestenen- brug het lijk opgedregd van een 37-jarige man. De drie ziekenhuizen St. Elisabeths of Groote Gasthuis en St. Joannes de Deo te Haarlem en het Zeeweg Zie kenhuis te IJmuiden gaan, aldus een bekendmaking van hun directies, fuseren. T.z.t. zal op een nieuwe lokatie één nieuw ziekenhuis komen. De bonte knaagkever, die al het Frans Halsmuseum en de Vleeshal heeft aangetast, is nu ook ontdekt in de Grote of St.-Bavokerk. Het Teylers Museum voorziet in zijn nijpend ruimtete kort door de aankoop van het gebouw Zegelwaarden, hoek Bakenessergracht, voor 1,2 miljoen gulden van Johan Enschedé zn. Blijkens een mededeling van de F.C. Haarlem is de club eventueel te koop. Er zijn te weinig financiële middelen om de club in stand te houden. Burgemeester schmitz ontvangt in het stadhuis uit han den van oud-wethouder geluk het boekje 'Mijn hobby heet Haarlem', gewijd aan de 29 jaren gemeentepolitiek van Geluk en geschreven door de journalisten joop Vanwege het verpleeghuis Boerhaave wordt onderzocht in hoeverre dit verpleeghuis (300 bedden) kan samen werken met de verpleeghuizen Zuiderhout (200 bedden) en de Stichting Hervormde Diakonale Huizen (472 bed den). Interne problemen, die al enige tijd gaande zijn, leiden er toe, dat het vrijwel voltallige bestuur en de raad van toezicht en advies van de Stichting Corrie Ten Boomhuis aftreedt. CHARLES boeree (90), oud-directeur van de zeepfabriek Het Klaverblad, overleden. Mevrouw m.a. bolland io.oooste bezoek(st)er sinds de opening (13-1-89) van het Architectuur en Bouwhis torisch Centrum (abc) aan het Groot Heiligland. jo vincent (91), concertzangeres, jarenlang ook in Zuid-Kennemerland actief en woonachtig in Overveen, in Monaco, waar zij haar laatste levensjaren sleet, over leden. Het Landgoed Elswout in Overveen wordt onderge bracht bij rijksmonumentenzorg. Op het grasveld aan de Wilhelminalaan wordt een sculp- 259 BARTMAN en KEES SIPKES.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1989 | | pagina 261