tuur, gemaakt door gusta kullbers uit Rotterdam, onthuld dat de ex-voorzitter van de raad van bestuur van Hoogovens bv, de heer j.d. hooglandt de gemeente Haarlem ten geschenke heeft gegeven. De raadscommissie openbare werken stelt vast, dat het Coornhertlyceum wegens de slechte staat waarin het verkeert, gesloopt moet worden. December i Bij de drukkerij en uitgeverij Joh. Enschedé zijn negen tot nu toe onbekende brieven van Multatuli ontdekt dank zij het speurwerk van simone schell en de beheer ster van het museum Enschedé, i. Marseille. 2 In het concertgebouw te Amsterdam worden de Caspar Hogenbijlprijzen 1989 uitgereikt aan hans kerkhoff, chef muziek bij de vara en piet van eerden uit Heems kerk, promotor van de amateur-smalfilmerij. 3 c.j. swaalf (88), meester-steenhouwer, overleden. 4 De woningbouwverenigingen Spaarne en Groot Haar lem (6.000 woningen) hebben besloten te fuseren. Bin nen een jaar moet de integratie een feit zijn. 6 Het Stedelijk Gymnasium viert zijn 600-jarig bestaan met een bijeenkomst in de Grote of Sint Bavokerk en een ontvangst in de Gravenzaal. Het jubileumprogram ma, verspreid over het jaar, vermeldt verscheidene evenementen. kees fens te Zandvoort, hoogleraar te Nijmegen en literair essayist, wordt de P.C. Hooftprijs toegekend. Wethouder koster neemt namens de gemeente Haar lem de oorkonde in ontvangst, aangeboden vanwege rijkswaterstaat, ten bewijze dat Haarlem het streefper centage voor 1988: 10 minder verkeersongevallen dan in 1985, ruimschoots gehaald heeft. Haarlem had al in het voorjaar een premie binnengehaald van 290.000 gulden. 7 De eerste paal gaat de grond in voor het International Sportcentre Oosterduin aan de Parnassiakade/Daslook- weg. De commissaris der koningin in Noord-Holland, drs. r. de wit opent het nieuwe politiebureau van Bloemendaal aan de Dompvloedslaan. 9 Café Studio aan de Grote Markt viert in de voormalige filmzaal zijn eerste lustrum met de Dag der Speciale Bieren. 13 De Stichting De Houten Haarlemmer presenteert nieu we plannen tot behoud van het (verzuurde) stadsbos. Er is onder meer een adoptieplan volgens welk Haarlem mers een of meer bomen kunnen adopteren in de Hout. 260

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1989 | | pagina 262