het Huis ter Hart, de vertrekken aan de achterzijde worden met oude materialen opnieuw opgericht. Een gevelsteen met de datum 5 juli 1886 in de westmuur van het huis getuigt van deze verbouwing. Zijn herberg-activiteiten verlegt Willem Coppée van het Huis ter Hart naar de overzijde van de weg in de Haar lemmermeerstraat. Een gedeelte van de stallen wordt verbouwd tot café en het Huis ter Hart wordt woonhuis. Dit café kreeg grote bekendheid in de omstreken, omdat hier een permanente tentoonstelling van zeer vele mu ziekautomaten stond. Omstreeks 1910 nam Johan van Andel, de schoonzoon van Willem Coppée de bedrijfs leiding over. Vermoedelijk veroorzaakten de veranderingen in de ver keerssituatie in Halfweg het vertrek van Van Andel in 1921 naar Velsen. Een groot deel van het oude gebouw moest in 1924 wijken voor een nieuwe verkeersbrug. Alleen de zaal met de muziekautomaten, die thans in de herinnering voortleeft als de zaal van Cornelissen, bleef bewaard. Nimmermeer een Willem Cornelissen werd de opvolger van Coppée in herberg in het Huis ter het Huis ter Hart. Opnieuw stond een servituut in het Hart koopcontract. De eigenaar van het logement in de Haar lemmermeerstraat wilde hiermee concurrentie vanuit het Huis ter Hart voorkomen. In 1738 was bepaald dat er nooit in de nabijheid van het Huis ter Hart een nieuwe herberg mocht komen, in 1913 werd door de verkoper vastgelegd dat er in het Huis ter Hart nimmermeer een herberg mocht komen. Dit servituut rust tot op heden Links de westzijde van het Huis ter Hart; de foto is genomen kort voor de aanleg van de snel weg in 1924, de kerk is toen gesloopt. 5i

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1989 | | pagina 53